Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Гасіння пожежі на відкритій ділянці, у лісових хащах та ліквідація залишків боєприпасів. Саме такі завдання стояли перед рятувальниками, правоохоронцями та представниками лісового господарства на спільному тренуванні. Такі заходи є стандартною практикою, проте цьогоріч вони вкрай важливі. Адже до звичайних пожеж через недотримання правил безпеки додались і займання внаслідок ворожих обстрілів.
За «легендою», пожежники отримали повідомлення про загоряння поблизу лісосмуги. На місці виявилось, що спалахнуло сухе гілля. Насамперед надзвичайники окопують місце навколо пожежі, щоб полум’я не розповсюдилось далі по ділянці, і лише потім гасять вогонь. Інформацію про загоряння вогнеборці отримують від представників лісового господарства.
В.о. директора філії «Запорізьке лісове господарство» Сергій Коваленко розповідає: «Ми перші приїжджаємо на гасіння і оцінюємо ситуацію. Доповідає про це лісничий безпосередньо в лісництві і розповідає мені, як керівнику, потім я приймаю рішення виїжджати на місце пригоди чи повідомляти ДСНС. Далі інформується вище керівництво лісів України, а також державне агентство лісових ресурсів».
Тим часом інша група відпрацьовувала подолання перешкод. Адже під час гасіння лісових пожеж на надзвичайників може чекати неприємність у вигляді поваленого дерева чи густо насаджених рослин, які не дозволяють проїхати великогабаритній техніці. Полум’я на відкритій місцевості розповсюджується дуже швидко, тож кожна секунда важлива, наголосили рятувальники.
Паралельно з цим правоохоронці перекрили під’їзні шляхи до лісових кварталів, а також здійснили оповіщення місцевого населення. Після ліквідації перешкоди, надзвичайники дісталися до місця загоряння. Низову пожежу ліквідували за допомогою механічних водних оприскувачів. Під час гасіння пожежники виявили й вибухонебезпечні предмети. Їх для подальшого знешкодження вилучили піротехніки. Завершили навчання гасінням верхової пожежі із залученням 6-ти лафетних стволів.
У цей же час надзвичайники врятували двох рибалок, які за легендою не могли вибратись на берег у зв’язку з пожежею. Після цього їх передали психологам Служби порятунку. Діставали чоловіків з водойми за допомогою снігоболотохода «Богун-2». Це – розробка українських інженерів. Перевагою цієї машини є її надзвичайно висока прохідність та місткість.
Метою подібних навчань є як відпрацювання певних навичок та здобуття нових, так і виявлення недоліків у роботі. Також на тренуваннях відбувається вдосконалення взаємодії різних служб під час гасіння пожежі.
Відвідав тренування і начальник Запорізької ОВА Юрій Малашко. Посадовець зазначив, особливо важливо проводити навчання у такий непростий час, оскільки від ворога можна очікувати будь-чого.
Представники лісового господарства додають, попри те, що цьогоріч весна досить дощова, треба бути готовими до того, що літо може бути посушливим. А будь-яке загоряння у лісовому масиві або поблизу нього може призвести до трагічних наслідків. У ДСНС зазначають, кожна, навіть найменша пожежа є небезпечною, тож не можна ставитись до полум’я легковажно.
27.05.2026, 13:16
18.05.2026, 17:41
25.05.2026, 14:01
08.06.2026, 10:02
04.06.2026, 09:38
02.06.2026, 17:14
21.05.2026, 13:22
29.05.2026, 11:49
04.06.2026, 17:31

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: