Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Про це під час брифінгу повідомив начальник управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міськради Михайло Скороходов.
Водночас тариф у комунальному транспорті при безготівковій оплаті змінювати не будуть — він і надалі становитиме 15 гривень при оплаті банківською карткою або карткою «Січ». Це була пропозиція начальника Запорізької ОВА Івана Федорова, яку міська влада підтримала.
Нові тарифи:
▪️ маршрутки — 25 грн
▪️ комунальний транспорт при оплаті готівкою — 20 грн
▪️ комунальний транспорт при безготівковій оплаті — 15 грн
У міськраді пояснюють: рішення пов’язане з різким зростанням вартості пального, логістики, ремонту транспорту, запчастин, шин, мастил та обслуговування техніки.
За даними Мінфіну, середня ціна бензину в Україні зросла на 40−70%, а дизеля — близько 120%.
За розрахунками приватних перевізників, економічно виправданий тариф при таких цінах має складати 34 грн. Але вони погодилися прийняти 25 грн за рахунок максимального зменшення своїх витрат.
Також у міськраді зазначають, що приватні перевізники кілька місяців працювали у збиток, а кількість транспорту на маршрутах скоротилася приблизно на 100 одиниць.
Скороходов наголосив, що Запоріжжя залишалося одним із останніх міст України, яке довго не підвищувало тарифи. У багатьох містах країни вартість проїзду вже становить 25–35 гривень.
01.06.2026, 12:07
25.05.2026, 08:29
28.05.2026, 08:30
26.05.2026, 13:34
13.05.2026, 08:18
01.06.2026, 12:05
20.05.2026, 14:28
28.05.2026, 10:16
25.05.2026, 16:29

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: