circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі завтра дорожчає проїзд у громадському транспорті

15.05.2026, 14:02

video text
Поділитися:

Про це під час брифінгу повідомив начальник управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міськради Михайло Скороходов.

Водночас тариф у комунальному транспорті при безготівковій оплаті змінювати не будуть — він і надалі становитиме 15 гривень при оплаті банківською карткою або карткою «Січ». Це була пропозиція начальника Запорізької ОВА Івана Федорова, яку міська влада підтримала.

Нові тарифи:

▪️ маршрутки — 25 грн

▪️ комунальний транспорт при оплаті готівкою — 20 грн

▪️ комунальний транспорт при безготівковій оплаті — 15 грн

У міськраді пояснюють: рішення пов’язане з різким зростанням вартості пального, логістики, ремонту транспорту, запчастин, шин, мастил та обслуговування техніки.

За даними Мінфіну, середня ціна бензину в Україні зросла на 40−70%, а дизеля — близько 120%.

За розрахунками приватних перевізників, економічно виправданий тариф при таких цінах має складати 34 грн. Але вони погодилися прийняти 25 грн за рахунок максимального зменшення своїх витрат.

Також у міськраді зазначають, що приватні перевізники кілька місяців працювали у збиток, а кількість транспорту на маршрутах скоротилася приблизно на 100 одиниць.

Скороходов наголосив, що Запоріжжя залишалося одним із останніх міст України, яке довго не підвищувало тарифи. У багатьох містах країни вартість проїзду вже становить 25–35 гривень.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: