circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Запоріжжі викрили схему незаконного заволодіння землями на понад 6,5 мільйона гривень

15.05.2026, 14:15

video text
Поділитися:

Встановлено, що упродовж 2020–2022 років голова однієї з територіальних громад Запорізького району організував схему незаконного оформлення земельних ділянок у Запорізькому районі на користь близьких родичів. До протиправної діяльності він залучив місцевого жителя та сертифікованого інженера-землевпорядника.

Фігуранти підшукували осіб, через яких оформлювали право безоплатної приватизації земельних ділянок. Надалі, за сприяння сільського голови, питання щодо виділення землі виносилися на розгляд, після чого ухвалювалися відповідні рішення.

Оформлюючи право власності на користь родичів, посадовець заволодів 14 земельними ділянками загальною площею 11 гектарів та вартістю понад 6,5 млн грн. Установлено, що за роки перебування на посаді з 2000 року сільський голова разом з родичами отримали у власність 265 земельних ділянок загальною площею понад 500 гектарів.

Сільському голові повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3, 4, 5 ст. 191 КК України — заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем. Дії двох інших фігурантів кваліфікували за тією ж статтею.

Санкція інкримінованої статті передбачає до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до 3 років та з конфіскацією майна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: