Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
У запорізьких гандболістів розпочався новий спортивний сезон, а міські спортивні школи продовжують роботу і запрошують долучатись до тренувального процесу дітей та молодь. Щоденні тренування з гандболу проводять у дитячо-юнацькій спортивній школі імені Юрія Лагутіна. У майбутніх чемпіонів розвивають не лише фізичні навички, а й необхідні риси характеру. Детальніше – у матеріалі.
З тренувальних змагань розпочався новий сезон для вихованців спортивних шкіл з гандболу. Мета пробного матчу – оцінити фізичний стан юнаків після літнього відпочинку. Вже згодом на спортсменів чекає тренування по кілька разів на тиждень, заради ще кращого результату. Головний тренер спортивної школи імені Лагутіна зазначає: гандбол – гра не для слабких духом, тут головне витримка, фізична підготовка та прагнення перемагати.
“Гандбол – це такий вид спорту, що тут всі якості. Футбол, там ноги, а тут – все. Це силовий вид спорту, він не м’який, не баскетбол, не волейбол. Тут весь час контакт, діти. Тут треба мати і силу, і швидкість, і розум мати, тому що це ігровий вид спорту, це командний вид спорту, без цього ніяк. Я думаю для хлопців та й для дівчат це один з кращих видів спорту,” – ділиться головний тренер ДЮСШ ім. Лагутіна Ігор Павленко.
Вже 7 років грає в гандбол Іван Пузанов. Хлопець ділиться, за цей час вже знає, що найважливіше, коли ти на майданчику: швидкість, взаємодія з партнерами по команді та побудова логістики. Така стратегія, за словами спортсмена, нагадує йому гру у шахи:
“Це і там і там тактика, треба розуміти, як обіграти суперника найкраще. Швидкість та командна гра, коли один одного підтримує, один одному допомагає в захисті й в атаці. Коли вся команда полагається на тебе, а ти на команду. Коли ви один одного прикриваєте, коли один зробив помилку, другий прикриває.”
Про високий рівень підготовки гандболістів у Запоріжжі свідчать успіхи команд “Мотор” та “ЗТР”, які 14 разів виборювали чемпіонські звання, а разом – понад 30 разів. Президент запорізької федерації з гандболу додає: команди-чемпіони є прикладом для юних гандболістів і нині. А от цьогоріч змагатися за першість у Вищій лізі буде запорізька команда “Авіагрейд константа”.
“У нас є наша там “вершина піраміди” — гандбольний клуб “Мотор”, переможці чемпіонату України, буквально два дні тому вибороли суперкубок України. Наша мета, щоб все ж таки наш спорт мав розвиток, місто Запоріжжя завжди було нашою “гандбольною Меккою”, тому на сьогоднішній час моя мета бути на перших ролях в чемпіонаті країни, в розвитку гандболу в нашій країні,” – ділиться президент Федерації гандболу у Запорізькій області Геннадій Касай.
Наразі у дитячо-юнацькій спортивній школі імені Юрія Лагутіна займаються гандболом близько сотні вихованців. Набір дітей триває на постійній основі. Участь у змаганнях Дитячої ліги від Запоріжжя цьогоріч візьмуть 4 команди від школи.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
11.05.2026, 12:57
18.05.2026, 17:43
04.06.2026, 13:03
15.05.2026, 20:22
08.06.2026, 10:25
21.05.2026, 12:11
02.06.2026, 17:10
14.05.2026, 17:12
26.05.2026, 13:34

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: