circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запорізькі комунальники розпочали підготовку до зими

08.11.2022, 18:25

text
Поділитися:

Запоріжжя завчасно розпочало готуватись до ймовірних заметілей та хуртовин. Яка техніка наявна для усунення наслідків негоди на дорогах та тротуарах – перевірив виконуючий обов’язки міського голови Анатолій Куртєв. Наразі в Запоріжжі сподіваються задіяти у прибиранні снігу близько 100 одиниць спецтехніки. 


 

Із 40 наявних одиниць техніки, що обслуговує Олександрівський, Заводський та Вознесенівський райони, на зимовий період нині підготували половину, інша поки що задіяна у ямкових ремонтах. Спеціально на зиму на поливальні машини чіпляють плужно-щіткове обладнання,  перетворюючи їх на грейдери. Також є трактори зі щітками, завантажувальники та комбіновані автівки, що обладнані піскорозкидувальником, щітками та відвалами. Загалом у Заводському районі для ліквідації наслідків негоди планують задіяти 14 машин.

Хоча парк техніки періодично оновлюється, але половина машин ще радянських часів випуску. Звісно, вони не можуть конкурувати за багатьма показниками із сучасними зразками. До того ж, є проблеми із запчастинами до них.

“Близько 25% техніки – це до 10 років експлуатації, це нова, – каже начальник КП «ЕЛУАШ» Дмитро Пархоменко. – З 10 до 20 років – теж близько 25%. І решта техніки – більше 20 років експлуатації. Це техніка втомлена і морально, і по-всякому, але ми її підтримуємо у доброму бойовому стані.”

Із урахуванням протяжності доріг у Запоріжжі при інтенсивному снігопаді треба близько 300 одиниць техніки, кажуть фахівці. Проте в наявності лише 97. У проекті закупівель було передбачено придбання малогабаритних машин  для прибирання тротуарів, однак завадила війна. 

Одна із таких універсальних моделей, яка вже є на озброєнні комунальників – сучасний міні-навантажувальник JCB. Зазвичай використовується для шляхових робіт, а взимку обладнується відвалом для згортання снігу або щіткою. До того ж, він має невеликі габарити і може працювати на тротуарах.

Окрім техніки, підготували комунальники і посипальні матеріали. На ділянки завезли близько 8 тисяч тонн відсіву та тисячу 200 тонн солі. Очікують також ще близько тисячі тонн солі та 12 тисяч – відсіву. Цієї кількості, сподіваються, вистачить на всю зиму. 

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: