Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Майже 3,5 тисячі жителів Запорізької області постраждали цього року від насилля вдома чи стали жертвами гендерної нерівності. І це тільки офіційні дані про людей, які наважилися звернутися за допомогою до правоохоронців. Спеціалісти наголошують: хоч ці цифри на чверть менше, ніж рік тому, показники все одно значні. Сподіваються,що зменшити дані статистики допоможуть зміни у законі та увага до цієї проблеми. Запорізька область і цього року долучилася до всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”. Проект передбачає формування так званої “ненасильницької ідеї” у суспільстві.
Вона ховає своє обличчя від камер і розповідає свою історію знайомства з домашнім тираном, не стримуючи сліз. Зараз Ольга та її четверо дітей перебувають у центрі соціально-психологічної допомоги. Жінка зізнається: завдяки закладу у неї з’явилася надія на майбутнє. Фахівці кажуть, що постраждалі від будь-якої форми насильства потребують особливої “психологічної реанімації”. Тому наразі центр переповнений.
Тут зазначають- боротися із домашніми тиранами чи гендерним насиллям потрібно не мовчати і усіма методами привертати увагу суспільства. Тому фахівці закладу постійно долучаються до всеукраїнського проекту “16 днів проти насильства”. Цього року зробили акцент на молоді – влаштували не лише обласні конкурси дитячої творчості, а ще — тематичні заняття для малечі та підлітків.
Тим, хто став жертвою домашнього чи гендерного насилля, психологи радять звертатися по кваліфіковану допомогу. Контакти обласного центру соціально-психологічної допомоги: (061) 769-79-02, (061) 769-79-63 – Запорізький центр соціально-психологічної допомоги.
26.05.2026, 17:13
20.05.2026, 09:13
25.05.2026, 16:37
29.05.2026, 07:12
03.06.2026, 16:27
22.05.2026, 09:20
05.06.2026, 08:47
01.06.2026, 11:23
01.06.2026, 09:02

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: