Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
77 туристів, які опинились в пастці на острові Дубовому, евакуювали рятувальники за останній місяць. Про це розповіли в Запорізькій міській рятувально-водолазній службі. Заручниками стихії містяни стають через прогулянки бродом, що утворився внаслідок обміління Дніпра через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС. Запоріжці нехтують навіть відповідною забороною, що діє з квітня минулого року. Чому звичайна прогулянка з Хортиці на острів Дубовий може стати небезпечною – у матеріалі.
Потужна течія Дніпра заганяє відпочивальників у пастку на острові Дубовий, прохід на який відкрився з обмілінням Дніпра. Стається це майже щовечора.
“Увечері вода підіймається десь на метр за 5 хвилин, – каже начальник АРС №3 Запорізької міської рятувально-водолазної служби Віктор Попович, – а потім ще більше, до 1,5 метра. Тому люди залишаються на острові, і назад вибратись просто не можуть.”
Переплисти на берег Хортиці майже неможливо, зазначають фахівці. Надвечір тут утворюється надто сильна течія – до 5 метрів за секунду. Тому запорізькі рятувальники щодня патрулюють територію довкола острова.
За один вечір рятувальники можуть евакуювати і кілька десятків людей, що опинились у пастці. Вони готові до будь-яких сценаріїв, спровокованих бурхливою течією, тому в їхніх човнах є все необхідне для порятунку.
“Для надання допомоги на воді в нас є “кінець Олександрова”, ноші тверді, ноші м’які є, – перераховує рятувальник. – Все водолазне спорядження: ласти, ніж підводний, маска підводна, костюми, грузи. Це все комплект водолазний. Крім того, акваланг, заправлений воздухом.”
“Практично щодня рятувальникам доводиться евакуйовувати недбалих відпочивальників з острова Дубовий, – зазначає начальник Запорізької міської рятувально-водолазної служби Олександр Григор. – Таке ж явище відзначається і на мілинах у районі острова Байда, де вже, намагаючись самостійно дістатися берега, потонув чоловік. Лише за липень рятувальниками доставлено у безпечне місце за подібних обставин 77 осіб, з них 22 – підлітки та діти віком від 4 років.”
Нагадаємо, ще 4 квітня минулого року регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про заборону відвідування лісів, лісових масивів, лісопаркових зон, лісосмуг, зокрема зон відпочинку на їхній території, та прибережних зон водоймищ, окрім випадків службової необхідності.
“Зараз у нас критичними є вихідні дні, – каже заступник міського голови Запоріжжя Олександр Власюк, – коли масово починають відвідувати мілину, виходити на острови і потім залишаюються в пастці. Я звертаюсь до всіх містян міста Запоріжжя. Не нехтуйте особистим життям. Не нехтуйте життям рятувальників і поліції і взагалі не відвідуйте місця, які заборонені відповідно до військового стану.”
На території ж Хортиці, з якої і відкрився прохід на острів Дубовий, також діють обмеження для відвідувачів. Це пов’язано як з воєнним станом, так і з падінням води внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС. Запоріжці ж, які переходять утворений брід, наражають на небезпеку не тільки себе, а ще й птахів, що мешкають на островах.
“Вони теж потребують захисту, оскільки вони знаходяться в межах території прородного заповідного об’єкту, – наголошує т. в. о. гендиректора Національного заповідника “Хортиця” Світлана Охріменко. – Це як рідкісні птахи, так і звичайні мартини. В тому числі є й такі види птахів, коли їх лякають, вони переселяються на інші території та можуть завдати шкоду навколишньому природному середовищу. Такі як баклани.”
Тож місцева влада, рятувальники та правоохоронці просять запоріжців утриматись від прогулянок на острів Дубовий.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
05.06.2026, 12:16
12.05.2026, 13:24
29.05.2026, 17:13
22.05.2026, 09:20
15.05.2026, 20:30
29.05.2026, 07:08
25.05.2026, 11:05
12.05.2026, 12:57
06.06.2026, 09:05

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: