Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Рік тому в обласній інфекційній лікарні в одній з реанімаційних палат сталась масштабна пожежа. Тоді вогонь забрав життя трьох пацієнтів та 26-річної анестезіолога Ольги Гливи. У річницю трагедії на фасаді медзакладу встановили меморіальну дошку на знак вшанування пам’яті лікарки, яка намагалась врятувати своїх пацієнтів.
На фасаді першого поверху медзакладу, де рік тому сталася пожежа – меморіальна дошка на честь Ольги Гливи. Біля порога квіти та запалені свічки. Вшанувати пам’ять лікарки прийшли колеги та представники обласної влади. Нагадаємо, смертельна пожежа почалась о третій ночі в одній із палат. Тоді на лікуванні там перебувало 11 пацієнтів, а на чергуванні була лікарка Ольга Глива. Врятувати вдалося лише восьмеро пацієнтів.
“Весь цей виклик ковідний я вважаю можна порівняти дійсно з бойовим постом. І саме в цей день, саме на бойовому посту, саме при виконанні своїх службових обов’язків, при наданні допомоги одному з хворих на ковід-19, який потребував інтубації в цей час і стався цей вибух. Сьогодні ми зібрались, щоб згадати Олю Гливу, згадати тих трьох загиблих пацієнтів які в цей час знаходились в цьому боксі – Валентина, Раїса й Олександр”, – згадує Ольга Андрієнко, медична директорка обласної інфекційної клінічної лікарні.
Нині відділення, де сталась трагедія, повністю відремонтували. В блоці замінили усі комунікації, заново підведений кисень, встановили протипожежну сигналізацію та приточно-витяжну вентиляцію. Ввели його в експлуатацію два місці тому. Зараз тут лікують 12 пацієнтів. Відсьогодні це відділення працює вже як ковідне. Про тогорічні події тут нагадує лише пам’ятна дошка.
“За рік в лікарні зроблено багато, я гадаю кожен з нас відчуває на собі частину провини. Особливо з тих, хто має організовувати всю цю роботу. Не має бути смерть прикладом для того, щоб ми робили висновки. Маємо робити висновки до того, як не сталося смерті. Олі назавжди 26, сьогодні ми разом увічнимо її пам’ять. Я думаю, ми заснуємо стипендію її ім’ям серед медиків, думаю це буде правильно, щорічно”, – сказав голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.
За даними досудового слідства, до трагедії призвели грубі порушення пожежної безпеки, які були допущені відповідальними особами лікарні. Наразі Запорізька обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо колишнього головного лікаря та завгоспа.
Більше новин у нашому телеграмі
22.05.2026, 21:01
22.05.2026, 12:35
03.06.2026, 13:31
27.05.2026, 07:13
04.06.2026, 08:45
19.05.2026, 09:17
05.06.2026, 12:26
28.05.2026, 09:06
12.05.2026, 17:23

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: