circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Запоріжанка втратила майже пів мільйона гривень на фейковому дзвінку від СБУ

10.02.2026, 15:42

text
Поділитися:

У Запоріжжі жінка стала жертвою шахраїв, які, назвавшись співробітниками Служби безпеки України, залякували її вигаданою кримінальною відповідальністю та виманили значну суму коштів. Свою історію потерпіла вирішила розповісти, щоб застерегти інших.

За словами жінки, їй зателефонували невідомі, які представилися співробітниками СБУ. Під час розмови вони поцікавилися, чи замовляла вона ліки через інтернет. Отримавши ствердну відповідь, зловмисники заявили, що препарат нібито був придбаний на російському сайті, а це, за їхніми словами, може розцінюватися як фінансування країни-агресорки та тягне за собою кримінальну відповідальність.

Далі шахраї вдалися до психологічного тиску: залякували обшуками, провадженням і негативними наслідками, змушуючи жінку діяти поспіхом та без перевірки інформації. Під приводом “перевірки” і “декларування” коштів їй наказали перерахувати всі заощадження на вказані рахунки.

Перебуваючи у стані сильного стресу та страху, запоріжанка виконала вимоги псевдоправоохоронців. У результаті вона втратила майже 500 000 гривень.

Поліція Запорізької області наголошує: співробітники СБУ, поліції чи інших державних органів ніколи не телефонують з вимогами перерахувати гроші, “задекларувати” заощадження або вирішити питання в телефонному режимі. Такі дзвінки – це шахрайство.

У разі отримання подібних повідомлень або дзвінків негайно припиняйте розмову та звертайтеся до поліції. Ваша обачність – найкращий захист від злочинців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: