Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Роль молоді та напрямки її діяльності після деокупації Запорізької області — обговорювали на регіональному молодіжному форумі, ініційованому обласним осередком політичної партії “Слуга народу”. У заході взяли участь народні депутати України, депутати обласної та міської рад, а також молоді політики, громадські діячі, підприємці, волонтери.
“Мета нашого регіонального форуму — це залучення молоді до відбудови країни, – розповів народний депутат України Павло Мельник. – Молодь має розуміти, що саме молоді люди мають стати в авангарді повоєнної відбудови України. І ми маємо на них спиратися, тому що ми самі молоді люди. І молодь має отримати цей шанс, тому що старі політики цього шансу не мають. І саме на молодь ми спираємося у повоєнному розвитку.”
Під час дискусії обговорили основні напрямки діяльності молоді після закінчення війни: економічний розвиток та підтримка підприємництва, волонтерство й соціальна активність, розвиток освіти та науки, молодіжна політика. Втім, наголошують, молодь не сидить, склавши руки, а вже нині докладає чимало зусиль для наближення нашої перемоги. Долучаються й до місцевих ініціатив.
“Я вважаю, що найкорисніше, що я зробив для міста, – каже депутат Запорізької міської молодіжної ради Кирило Бендюков, – це облаштування бомбосховищ. Я виграв грант, ми облаштували у багатьох навчальних закладах бомбосховища та відновили навчальний процес.”
“У нас є громадська організація “HERO U”, Валерія Морозова її очолює, – розповіла депутатка Запорізької міськради Регіна Харченко, – є громадська організація “Хочу вчитися” Катерини Звєрєвої. Також намагаємося долучатися до їхніх ініціатив, допомагати з отриманням інформації, взяти участь у якомусь заході. Тому долучайтесь, головне, щоб не втрачалась ця активність серед молоді.”
Необхідно приділяти увагу й дітям, – переконані учасники форуму,- залучати їх до нових творчих проєктів, виховувати у патріотичному дусі. І тут ініціатива також – за молоддю.
“Якщо для дітей ці заходи проводять старші люди, – каже депутатка Запорізької міськради Інна Пенчук, – це не сприймається. Підліток, дитина підтягуються до молоді. Це для них авторитет, можливо в чомусь фанат, і відповідно вони підтягуються, рівняються, й таким чином ми підтягуємо оце дитяче й підліткове покоління.”
“У нас є гарні приклади того, як наші хлопці боронять нашу країну, – каже народний депутат України Геннадій Касай. – На цих прикладах, я впевнений, що ми зможемо виховати нашу молодь, щоб вона була патріотичною, в першу чергу.”
Після деокупації територіальних громад молодих кадрів в першу чергу потребуватимуть органи місцевого самоврядування.
“Я вірю, що молодь, долучившись до участі в органах місцевого самоврядування, створить найкраще, найбільш безпечне, найбільш проукраїнське середовище, – впевнений депутат Запорізької міськради Дмитро Гладкий, – на деокупованих територіях. І всі ці основні навички вже зараз треба готувати.”
Більшість учасників молодіжного форуму вже зараз працюють в органах місцевого самоврядування, беруть активну участь у волонтерському русі, допомагають українській армії та переселенцям. І знають, як відбудовуватимуть звільнені території.
“Спочатку будуть відновлюватися необхідні для життєдіяльності людей сфери, – каже депутатка Бердянської міськради Дарина Литвиченко, – а потім ми вже можемо говорити про освіту, про творчість, про культуру, тому що в першу чергу це безпека людей. І перше, що буде робитися, це забезпечення життєдіяльності: розмінування, забезпечення продуктами харчування, транспортна розв’язка, тобто ми розуміємо, що проблем буде багато. Головне, щоб було куди повертатися, щоб були цілі будинки, щоб були живі люди. Це — пріоритет.”
“Це закінчення війни, – каже помічник депутата Запорізької міськради Ростислав Бехтер, – безумовно, деінтеграція наших людей, а також молоді, яка залишилась на окупованих територіях. Тому що найголовніше для кожного з нас — це побудувати країну наших мрій. Побудувати нову Україну з новими правилами, новими задачами і новими цілями.”
Молоді форумчани поділились своїми враженнями від дискусії. Наголосили: запропоновано багато цікавих і важливих ідей, навколо яких можна об’єднуватися й рухатися вперед.
“Представники влади стали більш відкритими, – впевнений представник обласної студентської ради Владислав Огаренко, – більш заохоченими до саме таких ось діалогів, до спілкування з молоддю, тому що це потрібно як і їм, так і нам. І це дуже добре, я взагалі в захваті від того, що зараз відбувається, тому що у нас є можливість, і у них є можливість покращувати цю країну і робити це разом.”
Держава пройде крізь випробування війни, стане оновленою та сильною, і в її відбудові ключову роль відіграватиме саме молоде покоління, – в цьому переконані учасники форуму. І свою готовність це робити вони демонструють вже зараз.
22.05.2026, 13:03
26.05.2026, 15:14
02.06.2026, 17:14
11.06.2026, 17:15
01.06.2026, 12:05
09.06.2026, 15:20
09.06.2026, 10:03
12.06.2026, 11:21
27.05.2026, 13:16

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: