Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Вже 77 людей з початку липня дістали рятувальники з броду, що утворився між островами Дубовий та Хортиця. Відкрився піщаний прохід внаслідок обміління Дніпра через підрив росіянами Каховської ГЕС. Відповідно та територія, яка раніше була під водою — оголилась, і тепер запоріжці масово відпочивають на острові Дубовий. Про заборону його відвідування нагадує запорізька влада.
Це пов’язано з тим, що надвечір вода у Дніпрі підіймається. За кілька годин рівень може зрости на метр-півтора, тому відпочивальники опиняються у пастці. Щоденно біля небезпечних місць патрулюють рятувальники та поліцейські, проте запоріжці й надалі продовжують переходити брід та наражати себе на небезпеку.
“Таке ж явище відзначається і на мілинах у районі острова Байда, – каже начальник Запорізької міської рятувально-водолазної служби Олександр Григор, – де вже, намагаючись самостійно дістатися берега, потонув чоловік. Лише за липень рятувальниками доставлено у безпечне місце за подібних обставин 77 осіб, з них 22 підлітки та діти віком від 4 років.”
“Я нагадую вам, – підкреслив заступник міського голови Олександр Власюк, – що ще з початку російської агресії було винесено рішення про заборону відвідування місць: лісосмуг, посадок, акваторії самої річки Дніпро. Зараз у нас критичними є вихідні дні, люди масово починають відвідувати мілину, виходити на острови, і потім залишаються в пастці. Я звертаюсь до всіх містян міста Запоріжжя: не нехтувати особистим життям, не нехтувати життям рятувальників і нашої поліції. І взагалі не відвідувати місця, які заборонені відповідно до військового стану.”
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
21.05.2026, 08:35
15.05.2026, 08:14
01.06.2026, 16:57
14.05.2026, 09:12
26.05.2026, 15:57
01.06.2026, 10:26
27.05.2026, 18:32
20.05.2026, 09:13
08.06.2026, 17:31

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: