Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
24 квітня стартував Всесвітній тиждень імунізації. Його мета нагадати населенню про важливість щеплень від інфекційних хвороб, особливо у дітей. Медики запевняють, щеплення – це єдиний дієвий засіб профілактики інфекційних хвороб. Адже через війну ризики для всіх невакцинованих дітей і дорослих зростають, тож лікарі закликають дотримуватись календаря щеплень.
Медики зауважують, нікуди не зникла захворюваність на Ковід-19. Тільки за останній тиждень зареєстрували близько 400 випадків, серед них і летальні. На даний час у медзакладах Запоріжжя в достатній кількості наявні вакцини від коронавірусу – це Пфайзер, Короновак та Джонсон. Заступник гендиректора ДУ «ЗОЦКПХ МОЗ України» Олександр Мащак зазначає: «Тільки за останній тиждень 9 людей загинуло від коронавірусної хвороби. Позаминулого – 12 людей померло, тобто ця інфекція, як і раніше залишається небезпечною, особливо для осіб похилого віку. Також для осіб, що мають хронічні, соматичні захворювання, і тому щеплення, регулярні бустерні щеплення проти Ковід-19 мають робитися, як і робилися раніше».
Лікарі зазначають, за останні кілька років кількість профілактичних щеплень значно скоротилася. На фоні цього чимало інфекційних захворювань активізувалися. Наприклад, на заході країни зафіксували спалахи кору, проте у Запорізькій області станом на зараз жодного випадку не зареєстровано. Натомість регіон важко переніс сезон грипу та ГРВІ. Лише взимку перехворіло кілька десятків тисяч жителів області. Олександр Мащак додає: «6 людей загинуло від ускладнень та ГРВІ, лабораторні дослідження показали, що це був грип типу А. Але ми вже 3 тижні поспіль спостерігаємо стабільне зниження».
Натомість Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав 5 нових сучасних автобусів для проведення вакцинальної кампанії на місцях. Мобільні пункти вже працювали у селах Соколівка та Вільноандріївка Михайлівської громади. Щеплення проти інфекційних захворювань отримали близько сотні жителів – як дітей, так і дорослих.
Завідувачка відділення імунопрофілактики ДУ «ЗОЦКПХ МОЗ України» Марина Колерова зазначає: «Ця робота в нас тільки почалася і вона буде проводитися постійно. І в період воєнного стану і після війни. Щодо важкодоступних населених пунктів, ми будемо періодично співпрацювати з територіальними центрами первинної медико-санітарної допомоги, які надають безпосередньо вакцинальну бригаду і ми будемо виїжджати та вакцинувати».
Передусім щеплення робитимуть вимушеним переселенцям, людям з інвалідністю, похилого віку та із хронічними захворюваннями. Найближчим часом мобільний пункт вакцинації знову вирушить у села Запорізького району.
21.05.2026, 10:45
04.06.2026, 17:31
26.05.2026, 09:04
19.05.2026, 10:08
13.05.2026, 16:44
13.05.2026, 15:55
27.05.2026, 14:16
21.05.2026, 08:18
20.05.2026, 17:12

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: