circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

З турботою про здоров’я. Медики вкотре нагадують про важливість щеплень

26.04.2023, 18:04

text
Поділитися:

24 квітня стартував Всесвітній тиждень імунізації. Його мета нагадати населенню про важливість щеплень від інфекційних хвороб, особливо у дітей. Медики запевняють, щеплення – це єдиний дієвий засіб профілактики інфекційних хвороб. Адже через війну ризики для всіх невакцинованих дітей і дорослих зростають, тож лікарі закликають дотримуватись календаря щеплень.

Медики зауважують,  нікуди не зникла захворюваність на Ковід-19. Тільки за останній тиждень зареєстрували близько 400 випадків, серед них і летальні.  На даний час у медзакладах Запоріжжя в достатній кількості наявні вакцини від коронавірусу – це Пфайзер, Короновак та Джонсон. Заступник гендиректора ДУ «ЗОЦКПХ МОЗ України» Олександр Мащак зазначає: «Тільки за останній тиждень 9 людей загинуло від коронавірусної хвороби. Позаминулого – 12 людей померло, тобто ця інфекція, як і раніше залишається небезпечною, особливо для осіб похилого віку. Також для осіб, що мають хронічні, соматичні захворювання, і тому щеплення, регулярні бустерні щеплення проти Ковід-19 мають робитися, як і робилися раніше».

Лікарі зазначають, за останні кілька років кількість  профілактичних щеплень значно скоротилася. На фоні цього чимало інфекційних захворювань активізувалися. Наприклад, на заході країни зафіксували спалахи кору, проте у Запорізькій області станом на зараз жодного випадку не зареєстровано. Натомість регіон важко переніс сезон грипу та ГРВІ. Лише взимку перехворіло кілька десятків тисяч жителів області.  Олександр Мащак додає: «6 людей загинуло від ускладнень та ГРВІ, лабораторні дослідження показали, що це був грип типу А. Але ми вже 3 тижні поспіль спостерігаємо стабільне зниження».

Натомість Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб отримав 5 нових сучасних автобусів для проведення вакцинальної кампанії на місцях. Мобільні пункти вже працювали у селах Соколівка та Вільноандріївка Михайлівської громади. Щеплення проти  інфекційних захворювань отримали близько сотні жителів – як дітей, так і дорослих.

Завідувачка відділення імунопрофілактики ДУ «ЗОЦКПХ МОЗ України» Марина Колерова зазначає: «Ця робота в нас тільки почалася і вона буде проводитися постійно. І в період воєнного стану і після війни. Щодо важкодоступних населених пунктів, ми будемо періодично  співпрацювати з територіальними центрами первинної медико-санітарної допомоги, які надають безпосередньо вакцинальну бригаду і ми будемо виїжджати та вакцинувати».

Передусім щеплення робитимуть вимушеним переселенцям,  людям з інвалідністю, похилого віку та із хронічними захворюваннями. Найближчим часом мобільний пункт вакцинації знову вирушить у села Запорізького району.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: