Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Понад півсотні різноманітних фіалок і сукулентів – запорізькі флористки організували виставку квітів для містян. На заході представили незвичайні сорти рослин, які колекціонували не один рік. Охочі могли помилуватись квітами або ж придбати ті, які сподобались.
Кожна фіалка тут — унікальна своїм забарвленням. З-поміж п’ятдесяти п’яти сортів найбільше виділяються ті, на яких є так звані “кудрі”. Вони привабили й пані Наталю, яка прийшла на виставку у пошуках натхнення.
“Дуже захоплююсь фіалками, – ділиться відвідувачка виставки Наталя Щербина. – Маю свою міні-колекцію, тому прийшла сюди, подивитись, може перейняти якийсь досвід по вирощуванню фіалок. Дуже гарно.”
Вирощуванням фіалок займається і флористка Тетяна. Згадує, що починалось усе з міні-експонатів, яким тут виділили окремий куточок. Вони — компактні, тому не займають багато місця. Проте за п’ять років такого хобі домівка перетворилась на справжній сад.
“Наприклад, в мене квіти живуть у підвалі, – розповідає пані Тетяна. – Це треба стелажі, лампи, і це все трудомістке. Ось, тому сказати, що це легко — ні. Але коли ти зранку прокидаєшся робиш каву та дивишся на все це — надихає тебе.”
Тетяна ділиться, таких виставок у Запоріжжі майже немає, тож раніше їздила до сусіднього Дніпра чи Києва. Нині ж разом з однодумцями вирішила створити квіткове свято і у рідному місті.
“Перша виставка – так, вона дуже для мене важлива, – зізнається колекціонерка квітів пані Тетяна, – це дуже хвилююче, але я сподіваюсь, що все буде добре. Я б дуже хотіла у майбутньому заснувати у нашому місті клуб фіалок, куди би усі бажаючі мали би змогу прийти чи проконсультуватися.”
Окрім фіалок, можна побачити й сукуленти. Деякі із них також мають різнокольорове забарвлення, саме це і привертає увагу більшості поціновувачів, ділиться колекціонерка Ольга. Задля виставки у Запоріжжі вона замовляла рослини із Франції та навіть Тайланду.
Найчисельнішими у колекції є кактуси. Малюкам, що представлені на виставці, приблизно від двох до трьох років. Загалом же вони можуть “жити” і по тридцять-сорок – все залежить від умов вирощування.
Помилуватись квітами прийшло близько 20 містян. Деякі відвідувачі придбали й собі фіалки, сукуленти чи кактуси, аби створити вдома квітучий куточок.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
11.06.2026, 13:17
04.06.2026, 18:12
12.06.2026, 16:35
12.06.2026, 16:24
06.06.2026, 08:52
29.05.2026, 16:54
22.05.2026, 12:35
21.05.2026, 14:13
12.06.2026, 16:26

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: