Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
З початку року у Запорізькій області фахівці виявили вже понад двадцять тварин зі сказом. Це, зокрема, були дикі лисиці, які забігали на територію обласного центру. Один з таких випадків трапився нещодавно. До міської ветлікарні доставили домашню тварину з ознаками сказу. На жаль, улюбленця не вдалось врятувати.
Спеціалісти районної держлікарні ветеринарної медицини провели дезінфекцію та примусові щеплення тварин на прилеглих територіях, де чотирилапого вкусили. Фахівці зазначають дуже часто, захворівши, дикі тварини перестають боятися і навіть вдень можуть забігати в населені пункти й кусати людей і тварин. І якщо безпритульних тварин вакцинують щороку та чіпують, то про здоров’я домашніх улюбленців господарі мають подбати самостійно. Щеплення можна зробити безплатно у державних ветклініках, аби убезпечити від смертельної хвороби як пухнастого улюбленця, так і себе.
Віталій Д’яков, в. о. заступника начальника ГУ Держпродспоживслужби області зазначає: “Якщо тварина поводить себе невластиво своїй звичайній поведінці. Тварина може стати наприклад або агресивною, або ховатися від світла. Якщо вона вас вкусила або подряпала — негайно зверніться до ветеринарного лікаря та до звичайного лікаря, за наданням медичної допомоги. В жодному разі не приховуйте ці випадки”.
04.06.2026, 17:09
01.06.2026, 14:03
20.05.2026, 08:13
12.05.2026, 17:25
26.05.2026, 10:45
18.05.2026, 09:25
15.05.2026, 08:17
28.05.2026, 08:24
04.06.2026, 13:17

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: