Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Підтримка армії і будівництво фортифікацій. Відшкодування втрат землевласникам, які через війну не можуть вести повноцінну господарську діяльність. Енергозабезпечення області та підготовка до нового опалювального сезону. Такі актуальні питання обговорили на регіональному засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України. У заході взяли участь керівники різних рівнів Запорізького краю.
Конгрес місцевих та регіональних влад — це, перш за все можливість для органів місцевого самоврядування обговорити найбільш гострі та актуальні питання разом із центральною владою. Запорізька область — в особливих умовах, адже ворог захопив понад 70% її території. Щоденно обстрілює мирні громади, руйнує житло, об’єкти соціальної сфери, промисловості та енергетики. Тому основний пріоритет – допомога військовим, зазначив очільник області Іван Федоров. На сьогодні на підтримку Збройних Сил України регіон скерував рекордні 2,2 мільярди гривень.
Ще одна ініціатива запоріжців до Міністерства аграрної політики – відшкодувати втрати запорізьким аграріям, на чиїх земельних ділянках зведені фортифікації. А також тим, чиї угіддя знаходяться поблизу лінії зіткнення, через що неможливо вести повноцінну господарську діяльність. Загальна площа таких ділянок — 42 гектари.
Ці кошти закладатимуть в бюджет оборонного відомства, зазначили в Міністерстві аграрної політики. У стислий термін втрати аграріїв обрахують і пропозицію запоріжців як законопроєкт внесуть на розгляд парламенту.
В енергосистемі області триває робота із захисту електричного устаткування. Реконструюють також пошкоджені ворогом підстанції, повідомили в компанії “Запоріжжяобленерго”. Але залишається гострим питання погодинних відключень електропостачання. А відтак область вже зараз готується до складного опалювального сезону – закуповує когенераційне обладнання для котелень та дизельні генератори для водонасосних станцій. Також оголошено перші тендери на закупівлю альтернативних джерел живлення. Обладнання дозволить покрити потреби критичної інфраструктури та забезпечити запоріжців теплом і питною водою. Все це стало можливим завдяки підтримці міжнародних партнерів, зауважив очільник області.
Обласна влада підготувала пропозиції міжнародним донорам для устаткування ще трьох котелень. Крім того, КП «Водоканал» оголосило тендер на закупівлю двох дизельних генераторів для Дніпровських водопровідних станцій № 1 і 2, що забезпечують водопостачання всієї Запорізької області та частини Дніпропетровської.
Серед пріоритетних питань — організація в області офлайн-навчання. Всі шкільні укриття будуть забезпечені дизельними генераторами, запевнив очільник області. Також у регіоні будують 4 підземні школи. Але найпростіші укриття мають лише 70% шкіл. На порядку денному й питання підвезення дітей до освітніх закладів, де є укриття.
Загалом у новому навчальному році планується повернути за парти близько 57 тисяч школярів.
04.06.2026, 09:38
26.05.2026, 09:04
27.05.2026, 11:06
17.06.2026, 08:53
15.06.2026, 12:19
08.06.2026, 15:26
10.06.2026, 13:06
28.05.2026, 09:19
25.05.2026, 14:17

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: