circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В Запоріжжі зафіксували перевищення кількості шкідливих речовин

11.10.2023, 17:39

text
Поділитися:

Аміак, сірководень, фенол та сірковуглець. Перевищення кількості таких речовин в повітрі фіксували фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб протягом останніх дев’яти місяців. Пік концентрації небезпечних речовин припав на літо 2023, коли в повітрі зафіксували перевищення у майже 40 відсотків. Найбільш забруднене повітря, за даними проб та досліджень, фіксується у ЗаводськОму районі, а от найчистіше – у ХОртицькому. Цьогоріч на «гарячу лінію» 15-45 та 15-80 звернулось понад тисяча жителів області щодо неприємного запаху в повітрі.


Ольга Гаврікова, заступниця директора обласного центру контролю та профілактики хвороб зазначає: “Протягом цього періоду, 9 місяців, було відібрано понад 2 600 проб атмосферного повітря і проведено 10 500 досліджень атмосферного повітря. Відсоток зареєстрованих відхилень від норми склав 17, 4%. Кількість скарг, яка надходила була найбільше з Шевченківського району — це 354 скарги. Далі Заводський район, Вознесенівський. Це лідери по скаргам на забруднюваність атмосферного повітря”.

 Як зазначають в департаменті захисту довкілля ЗОВА, нині в умовах воєнного стану підприємства менше вкладаються в заходи щодо зниження рівня забруднювання. Зокрема, не здійснюють регламентні роботи та не модернізують виробництво. Тому для них впроваджуватимуть заходи, які будуть обов’язковими до виконання. Наприклад, встановлення системи контролю на основних джерелах викидів, озеленення санітарно-захисної зони тощо. За два місяці вже проведено чотири перевірки на великих підприємствах-забруднювачах, по трьох з них є значні перевищення. Їм видані приписи, зі строком виконання до жовтня. У разі недотримання — буде організована повторна перевірка.

Антон Петрухін, директор департаменту захисту довкілля ЗОВА каже: “Потрібен контроль над роботою підприємств щодо дотримання техноголічних регламентів. Такий контроль може відбуватися лише в рамках перевірки державних екологічних служб, які сьогодні не відбуваються. Під час впровадження воєнного стану, жодне підприємство не перевірялося. Тому підприємства і допускають роботу в таких режимах. І по-друге, потрібно розробити програму поетапного зниження викидів, яка вже зараз вже розробляється на замовлення міської ради. Впроваджувати її на кожному підприємстві, що дозволить провести планову комплексну модернізацію цих підприємств і на перспективи зменшити загальний обсяг викидів”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: