circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Успіхи дітей та майбутні реформи: освітня конференція у Запоріжжі

02.09.2024, 17:34

text
Поділитися:

В минулому навчальному році запорізькі школярі перемогли в олімпіадах, в шкільних та позашкільних змаганнях, мали гарні результати з НМТ, а деяким вдалося набрати по 200 балів. Як досягти ще кращих результатів вже у змішаному форматі навчання, обговорили на освітній конференції. Вона проходила у двох форматах одночасно. Перший – очно у “Незламному хабі” ПК “Орбіта”, другий – онлайн. Докладніше – у матеріалі.


 

У Запоріжжі в понад 74 закладах освіти та майже стількох же дитсадках є надійне укриття. Це дозволить зустріти з 1 вересня 10 тисяч школярів та понад 2 тисячі дітей дошкільного віку. По кожному із закладів Рада оборони області має окремо розглянути питання дозволу виходу в офлайн. Наразі освітяни планують розклад для школярів, паралельно з цим радяться з батьками, як краще створити умови доступу для кожного. Окремим питанням є харчування у шкільних їдальнях.

“Ні єдиного року ми не організовували харчування в укриттях, ні єдиного року ми не організовували харчування згідно з новою постановою кабінету міністрів, а також не організовували харчування в форматі кейтеринг. Цей рік в нас буде пробним і дуже просимо батьків поставитись з розумінням до цього. Будемо щодня просити надавати свої враження від цього, свої коментарі. Просимо перші дні і тижні не скаржитись, а казати що треба змінити і як нам треба підлаштуватися,” – розповідає перший заступник директора департаменту освіти і науки ЗМР Віталій Лисенко.

У попередньому навчальному році майже 80% дітей навчались в онлайн-форматі. Така сама ситуація і по інших прифронтових територіях, зазначила радниця віцепрем’єр-міністра України з інновацій та освіти. Більше всього дистанційників було у східних та південних областях країни.

“Якщо співставити, що це вже 4 рік, коли ми навчаємось дистанційно, то позиція уряду, міністерства освіти та науки в тому, що на наступний період ми маємо вже не реагувати просто на ті обставини, в яких ми опинились, а ми маємо вибудовувати певну стратегію дій на період воєнного часу. І в основі цієї стратегії лежить безпека. Там, де ми можемо спільними зусиллями гарантувати безпеку, ми маємо стимулювати дітей до виведення в офлайн. І це один з основних фокусів того, про що сьогодні в першу чергу говориться,” – розповідає радниця віцепрем’єр-міністра України з інновацій, розвитку освіти Надія Кузьмичова.

Для тих же учнів, які не вийдуть офлайн, а продовжать навчання дистанційно, мають бути розроблені власні освітні формати. Так для дітей, які живуть за кордоном, запропонують сімейну форму або екстернат. Учні ж, що перебувають на тимчасово окупованих територіях, вчитимуться у форматі сімейного патронату, зазначила радниця:

“Коли пропонується щось нове, за замовчуванням не треба оцінювати, що це щось погане. Хоча б нейтрально. Давайте розберемось, можливо, в цій новій зміні є плюс для дитини, для батьків, для вчителя, для міста. І, коли вже розібрались, робити виважене рішення. Незламність в тому, що за 20, 30, 50 км до фронту ми зберігаємо націю через те, що ми вкладаємо в освіту і ми розуміємо, що ці діти через 10-15 років будуватимуть оновлену, незалежну Україну, у своїх державних кордонах.”

Навіть в умовах війни  важливо налагодити ефективний процес навчання. Над чим ще варто працювати – покаже  вересень, зазначили освітяни. Попри все, наші вчителі навіть дистанційно чи офлайн навчали та допомагали школярикам дізнаватись нове і важливе. За успіхи та досягнення в освітянській галузі  грамоти та відзнаки вручили як директорам шкіл та вчителям, так і в цілому закладам освіти.

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: