Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Після капітального ремонту у січні цього року ввели в експлуатацію найпростіше укриття Запорізької гімназії №45. Про його облаштування та готовність до освітнього процесу керівництво закладу поінформувало батьків учнів, які мають розпочати навчання у змішаному форматі вже у вересні. Докладніше – у матеріалі.
Відремонтоване укриття готове прийняти гімназистів до навчання, але має певні технічні моменти, які потребують доопрацювання, каже директорка гімназії. До вересня тут мають бути встановлені акустичні штори, які допоможуть поділити приміщення на 4 навчальних локації та п’яту – для так званої активної паузи. Потребує доопрацювання і облаштування туалетних кімнат.
“Ми на сьогоднішній день маємо туалетні кімнати тільки на першому поверсі. А біотуалет, який тут змонтований, він на сьогоднішній день є недостатньо сучасним,” – розповідає директорка Запорізької гімназії № 45 Антоніна Мєркіна.
Щодо технічного забезпечення, то гімназія має 2 генератори, які за умови блекауту повністю забезпечують укриття електрикою. Проведена якісна лінія Wi-Fi, що, за словами пані Антоніни, дозволить проводити уроки бінарно – очно для присутніх в укритті дітей і паралельно для дітей, які вдома чи за кордоном. Вчитель буде спілкуватися з дистанційниками за допомогою ноутбука. Всі діти будуть залучені до освітнього процесу.
Всього ж в гімназії навчається 636 школярів, з яких у місті 501 учень. В закладі триває опитування батьків щодо змішаної форми навчання.
“Наше укриття розраховане на 300 осіб, але, через те, що в нас обмежені можливості, ми отримали дозвіл на прийняття до 50 осіб, – пояснює пані Антоніна. – Ми думаємо над змішаною моделлю навчання, і ротаційною моделлю, яка дозволить нам міняти класи кожен день. Тобто кожна паралель буде тут навчатися 1 день на тиждень.
На змішану форму навчання зголосилися батьки вже понад 120 учнів. Для кращого розуміння процесу навчання в укритті у змішаному форматі на зустріч з батьками запросили педагогів сусідніх шкіл, які вже з квітня поточного року вчили дітей в укриттях.
“Цього укриття достатньо для того, щоб проводити якісні уроки, – запевняє вчителька історії Запорізької гімназії № 45 Анна Дубасова, – тут є різні локації, простір, де ми можемо сісти невеличким колом і спілкуватися, пояснювати новий матеріал, соціалізувати їх, ну й отримувати найбільше що нам не вистачає — емоції спільного спілкування, єднання, коли ти можеш з дітьми щось таке класне ініціювати.”
“Ми розуміємо важливість офлайн-навчання. Укриття подобається. Вже тут були активності. Це були ярмарки, було дуже яскраво, весело. Влітку було влаштовано пришкільний табір. Дійсно, це було безпечно і нам сподобалося, – ділиться мама десятикласника Олена Кісенко. – Те, що відкрився новий центр надолуження освітніх втрат – це ще більш нас надихає. Дуже красиві класи. І ми сподіваємося, що тут буде безпечно, комфортно і все ж таки діти зможуть отримати і спілкування, і знання.”
Вчителі гімназії №45 чекають на зустріч з учнями і ще раз наголошують, що тільки батьки мають вирішити: відпускати дітей на уроки в укритті чи продовжити вчитися дистанційно. В будь-якому разі у закладі створили всі умови, аби дистанційники не залишилися осторонь освітнього процесу. Пані директорка каже: на уроках будуть присутні всі учні — містяни очно, а дистанційно ті, хто вдома, чи за межами міста або країни.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
02.06.2026, 09:02
02.06.2026, 14:29
10.06.2026, 09:37
10.06.2026, 21:19
18.06.2026, 10:13
15.06.2026, 10:12
01.06.2026, 10:06
05.06.2026, 16:59
28.05.2026, 13:33

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: