Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
У туристичному інформаційному центрі провели зустріч з представниками місцевого бізнесу, власниками кафе та ресторанів, музейниками, а також зі студентами, що навчаються на спеціальності “Туризм”. Захід відбувся з нагоди Всесвітнього дня туризму , розпочали його з урочистого вручення подяк за плідну працю у такі непрості часи.
Говорили під час зустрічі і про виклики, з якими зіштовхнулась туристична сфера. Директор центру зазначає, культурне життя через велику війну суттєво змінилось, адже багато людей поїхали з міста або ж пішли захищати Україну на фронт. Найбільше це вплинуло на кількість гідів.
Війна, зокрема, стала і поштовхом для пошуку нових форматів, кажуть музейники. Так з’явилось багато проєктів, які не вписуються у класичне розуміння музею, проте дають хороший результат.
Михайло Мордовськой, керівник крафтових музеїв Запоріжжя каже: “В 23-му році, наприклад, вже на цей час ми перевершили показники 22-го року. Я думаю, що це завдяки і нашим суботнім і недільним екскурсіям, і нашим невеличким проєктам, які пов’язані з тим, що ми міксуємо різні види музейної і немузейної діяльності.”
Завершили захід презентацією нового коктейлю із символічною назвою “Серце Хортиці”. Над ним працювали понад 6 місяців, а при створенні керувались історичними довідками про те, як вживали алкоголь наші пращури. Зокрема, запорізькі козаки.
Замість червонокнижних автори коктейлю підбирали максимально споріднені з ними рослини. Приховали у напої і особливий символ Запоріжжя.
Станіслав Мухін, бармен розповідає:
В нього входить травневий чебрець, шафран сітчатий, цвіт липи, мед та яблуневий сік. Прикрашається жолудем 700-річного дуба, який можна забрати із собою та висадити на острові Хортиця. Намагались передати автентичність тих напоїв, які були в старі часи, які пили наші запорізькі козаки. І горілка 40-градусна не була в пошані. Її настоювали і міцність була приблизно 20-25% вмісту алкоголю.
З часом коктейль “Серце Хортиці” можна буде скуштувати і у закладах Запоріжжя. Самі ж музейники та бізнесмени сподіваються, що наступне професійне свято вони зустрічатимуть вже у мирній Україні.
20.05.2026, 08:52
10.06.2026, 10:01
03.06.2026, 14:25
15.06.2026, 15:30
12.06.2026, 16:24
27.05.2026, 12:17
01.06.2026, 11:23
07.06.2026, 11:56
20.05.2026, 17:31

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: