Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
У Запоріжжі планують підвищити тарифи на централізоване водопостачання і водовідведення. Про це під час брифінгу повідомили представники КП «Водоканал».
За словами виконувача обов’язків генерального директора підприємства Руслана Горяна, нинішні тарифи для населення діють ще з 2022 року і вже не покривають витрати підприємства. Зараз вони компенсують при наданні послуг населенню лише близько 42% витрат на водопостачання та менш як 40% — на водовідведення.
Останніми роками реагенти для очищення води подорожчали у 3–4 рази, електроенергія — удвічі. Крім того, зросли витрати на зарплати працівників, а обсяги споживання води зменшилися, – пояснив Руслан Горян.
Також у «Водоканалі» нагадали про борги споживачів. Станом на 1 травня загальна заборгованість перед підприємством становить майже 699 млн грн. Із них 573 млн грн — борги населення, ще 123 млн грн — юридичних осіб.
Наразі тариф на воду та водовідведення у Запоріжжі становить для населення 28,37 грн за кубометр. Після перегляду він може зрости до 69,37 грн. Тобто подорожчання складе приблизно 41 грн за кубометр.
У підприємстві підрахували: якщо одна людина використовує в середньому 2,5 кубометра води на місяць, платіжка збільшиться приблизно на 102 гривні. А для домогосподарства з чотирьох осіб при споживанні у середньому 10 кубометрів води на місяць вартість послуг з постачання та відведення води становитиме близько 700 грн.
26.05.2026, 10:35
11.06.2026, 17:19
29.05.2026, 07:08
28.05.2026, 08:20
08.06.2026, 16:33
19.05.2026, 10:15
22.05.2026, 10:23
30.05.2026, 06:44
04.06.2026, 15:02

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: