circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі змінять тарифи на воду

27.05.2026, 14:16

video text
Поділитися:

У Запоріжжі планують підвищити тарифи на централізоване водопостачання і водовідведення. Про це під час брифінгу повідомили представники КП «Водоканал».

За словами виконувача обов’язків генерального директора підприємства Руслана Горяна, нинішні тарифи для населення діють ще з 2022 року і вже не покривають витрати підприємства. Зараз вони компенсують при наданні послуг населенню лише близько 42% витрат на водопостачання та менш як 40% — на водовідведення.

Останніми роками реагенти для очищення води подорожчали у 3–4 рази, електроенергія — удвічі. Крім того, зросли витрати на зарплати працівників, а обсяги споживання води зменшилися, – пояснив Руслан Горян.

Також у «Водоканалі» нагадали про борги споживачів. Станом на 1 травня загальна заборгованість перед підприємством становить майже 699 млн грн. Із них 573 млн грн — борги населення, ще 123 млн грн — юридичних осіб.

Наразі тариф на воду та водовідведення у Запоріжжі становить для населення 28,37 грн за кубометр. Після перегляду він може зрости до 69,37 грн. Тобто подорожчання складе приблизно 41 грн за кубометр.

У підприємстві підрахували: якщо одна людина використовує в середньому 2,5 кубометра води на місяць, платіжка збільшиться приблизно на 102 гривні. А для домогосподарства з чотирьох осіб при споживанні у середньому 10 кубометрів води на місяць вартість послуг з постачання та відведення води становитиме близько 700 грн.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: