circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі вшанували пам’ять Героїв Крут смолоскипною ходою

31.01.2022, 15:21

text
Поділитися:

 

Кілька сотень запоріжців пройшли проспектом Соборним від  Маяковського до площі Героїв. Такі акції влаштовуються у місті, починаючи з 2014 року. Розповідаємо, як все відбувалося.


 

Націоналісти та патріотично налаштовані містяни збираються на площі Маяковського. Тут вони отримують та запалюють смолоскипи.

“Це історія, тому що ми сьогодні повинні бути всі єдині, всі українці. Щоб весь світ бачив нашу єдність, те що ми згадуємо свою історію і те що було 104 роки тому” – зазначає учасниця ходи Олена Шевчук.

Колона швидко формується. Учасники тримають в руках прапори України та бойових підрозділів. Смолоскипна хода вирушає із патріотичними лозунгами:  “Україна – Понад усе!”

Бій під Крутами стримав  наступ більшовицького війська на Київ та дозволив українським загонам організовано відступити. Однак 27 студентів  потрапили у полон і були розстріляні.

Денис Ясинський, голова міської організації ВО “Свобода”, розповідає:

“Ми хочемо запалювати цю ідею, запалювати вогонь, який буде палати, це найголовніше, що палатиме ідея в людях пам’яті про тих героїв і про сучасних героїв, які боронять нашу країну”

“Це той приклад, коли треба пам’ятати треба наслідувати, треба показувати підростаючому поколінню для розуміння, яким чином будується нація, яким чином будується держава, яким чином в майбутнє вона рухається і як крокує”, – зазначає ветеран АТО Михайло Пирог.

На Майдані Героїв урочисто зачитали імена загиблих під Крутами студентів. На завершення заходу на площі Героїв символічно запалали фаєри.

Більше новин  – у нашому телеграмі

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: