Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
У Заводському районі волонтери працюють над відновленням приватного будинку, який зруйнувала ворожа ракета. Почали працювати тут на початку літа, а до справи залучили не лише небайдужих місцевих жителів, а й представників бізнесу з інших регіонів України. На якому етапі будівництво зараз та коли власники зможуть заїхати у новий будинок — у матеріалі.
9 квітня цього року ворожа ракета знищила переважну частину будинку у Заводському районі та забрала життя двох мешканців. На допомогу постраждалій родині прийшли волонтери, і з 10 червня тривають роботи з відновлення. Спочатку будинок сподівались реставрувати, проте руйнування були безповоротні.
“Коли ми приїхали — частина будинку була зруйнована, – згадує координатор проєкту з відновлення будинку Станіслав Мануйло, – дах згорів. Ми сподівалися, що ми зможемо просто, зібравши те, що зруйновано, і додавши, відновити будинок, але, коли ми почали демонтаж, розбирати зруйновані конструкції, ми побачили, що вибуховою хвилею дуже суттєво пошкоджена будівля і тому прийняли рішення розібрати повністю і на цьому місті побудувати такий самий будинок з нуля.”
Під час розбору завалів та подальшого демонтажу з’ясувалось, що уламки ракети не лише посікли стіни та дах, а й суттєво пошкодили фундамент будинку. Дрібних фрагментів боєприпаса волонтери назбирали цілий мішок. Тож фундамент перезалили та зробили його на 20 сантиметрів вищим, ніж попередній.
“Вже ми зробили, по-перше, демонтаж, – перераховує Станіслав Мануйло, – про що я казав, потім залили фундамент, змурували стіни повністю, знову залили армопояс бетонний, поставили дах повністю, залили стяжку, зробили теплу підлогу, залили чистову фінішну стяжку, зробили опалення, зробили водопровод, каналізацію, вставили вікна, двері.”
Наразі роботи в будинку тривають. Зокрема, будівельники завершують теплу підлогу в одній з кімнат, зводять стіну для майбутньої вбиральні, підводять усі необхідні комунікації та готують стіни до шпаклювання. Тривають роботи і з підключення електрики.
Долучились до відновлення будинку і прихожани церкви, що розташована в кількастах метрах від нього. Пресвітер Олег розповідає: спочатку допомагали розбирати завали та сміття на території, потім — долучились і до будівельних робіт.
“Робили все. Все, що нам пропонувалося, – каже пресвітер Запорізької баптистської церкви Олег. – Цеглу розбирали, чистили її, молодь — в основному це молодь — і дівчата, і хлопці, хто молоді, і підлітки приймали участь. І старше покоління, хто на пенсії. Працювали всі. І отак ми, в основному це субота, коли там хто більш-менш вільний, ми суботу присвячували на те, що приходили сюди, і так от до цього часу.”
Волонтери розповідають: за понад 3 місяці роботи до них звернулось дуже багато небайдужих людей. Відгукувались як майстри, які безкоштовно або за символічну плату допомагали в ремонті, так і звичайні люди без специфічних навичок. Допомагали і бізнесмени, зокрема, з Кривого Рогу, Дніпра та Черкас.
“Потім почали відкликатися люди з інших навіть регіонів, – згадує пресвітер Запорізької баптистської церкви. – От дах ми, наші брати з Черкас, вони сказали, що ми зробимо дах. Ми домовилися з ними, ми все для цього підготували, вони приїхали і за 3 дні — все вони зробили. Вони приїхали зі своїм матеріалом, з усім своїм, і вони зробили цей дах.”
Не залишилась осторонь і міськрада: вони надали плити ОСБ та організували вивезення сміття під час ремонтних робіт. Загалом, волонтери сподіваються, що до зими будинок буде відновлено і сім’я зустріне Різдво вже у новому домі.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
27.05.2026, 14:05
06.06.2026, 09:05
04.06.2026, 13:17
21.05.2026, 10:24
18.06.2026, 10:24
09.06.2026, 10:30
08.06.2026, 17:51
17.06.2026, 10:13
25.05.2026, 09:30

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: