circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відзначили День захисників та захисниць України

02.10.2023, 20:10

text
Поділитися:

1 жовтня в нашому місті, як і по всій країні,  призупинили транспорт та вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання, а також урочисто відкрили Алею Героїв. Нагадаємо, що цьогоріч День захисників вперше відзначали у нову дату, а не 14 жовтня. Це пов’язано зі зміною церковного календаря. Як Запоріжжя вшановувало захисників – бачили наші журналісти.


 

Першого жовтня о 9:00 місто зупинилося на хвилину , аби згадати тих, хто загинув, захищаючи Україну. На знак шани та подяки всім Героям зупинялися автівки, громадський транспорт, запоріжці, які просто йшли у своїх справах. В цей час на майданчику біля Запорізької міської ради хвилиною мовчання пам’ять полеглих на фронті запоріжців вшанували керівники міста та рідні загиблих героїв.

Однією зі знакових подій для нашого міста стало відкриття Алеї Героїв на проспекті Соборному, біля міськради. Присвячена вона запоріжцям, які заплатили найвищу ціну за свободу України. В урочистому відкритті взяли участь  члени сімей загиблих Героїв. Серед них – пані Оксана, мама Максима Літвінова, який пішов на війну добровольцем. Загинув у бою під Рубіжним на Луганщині. Тепер йому назавжди 26.

“Він був з білим квитком, – розповіла мама загиблого героя Оксана Літвінова, – але не міг стояти осторонь, тому вирішив спочатку піти в тероборону, після тероборони записався в “Добробат”, після “Добробату” вже в Нацгвардію. Загинув під Рубіжним, в принципі, дуже швидко, хоча сильно вірив, що ми переможемо, що скоро повернеться з перемогою додому. Він в це дуже вірив.”

Алея складається з ряду призм, на яких розміщено фото та опис подвигу наших земляків. Наразі отримано згоду на появу таких пам’ятних знаків від 120 родин загиблих запорізьких воїнів. 9 з них вже встановлено. Цього тижня їхня кількість буде збільшено до 20. Решта призм ще в роботі.

“Сьогодні, – сказав в. о. міського голови, секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв, – за ініціативи міської ради, за підтримки великого бізнесу, середнього бізнесу, і просто мешканців, які просто хочуть, щоб ця алея вона була. Щоб вона була доступна, щоб люди могли бачити, хто захищав наше Запоріжжя. І сьогодні ми її почали. Перший з ініціативою вийшов “Запоріжсталь”, сьогодні вже 9 таких призм стоять.”

“Які можуть бути емоції, емоції дуже важкі, – ділиться генеральний директор комбінату “Запоріжсталь” Роман Слободянюк. – Але що ми повинні розуміти на сьогоднішній день, що і Запоріжжі живе, і “Запоріжсталь” і його колектив живе і працює під українським прапором, і це завдяки тим героям і героїням, які зараз на фронті. Ми їх завжди підтримуємо на фронті, але звісно є втрати, на кожній війні є втрати, і є втрати серед запоріжців, запоріжсталівців. І цей захід – такий маленький крок, який ми можемо зробити, щоб вшанувати їхню пам’ять на сьогоднішній день.”

Сімʼї загиблих воїнів, які згодні, аби пам’ять їхніх рідних вшанували на Алеї Героїв, можуть звертатися до Департаменту соцзахисту населення за адресою: проспект Маяковського, 3.

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: