Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Ветлікарі Першого військового шпиталю ветеринарної медицини України завітали до Запоріжжя. Тут фахівці провели плановий медогляд усіх службових собак зі структур, що підпорядковуються МВС України. Це, зокрема, надзвичайники, правоохоронці та нацгвардійці. Також ветеринари обмінялись досвідом зі своїми запорізькими колегами.
Зважити, зробити УЗД або рентген та виписати лікування. Такою є стандартна процедура медогляду службового собаки. Наразі такі планові перевірки тривають по всій Україні і у Запоріжжі зокрема. Лікарі зазначають, працюють як з хворобами, так і з травмами. Останніх через воєнні дії суттєво побільшало.
Військовий ветшпиталь створили у 2018-му році для лікування пухнастих співробітників МВС України — собак надзвичайників, правоохоронців, військових, прикордонників, нацгвардійців та інших підрозділів. З того часу ветеринари об’їздили ледь не кожен куточок України. Були і у найгарячіших точках. Начальник шпиталю Кирило Чумаков каже: за ці 5 років чого тільки не бачив.
Ветлікарі розповідають, спочатку добиралися до пухнастих пацієнтів будь-яким транспортом, який знайдуть. З часом за підтримки українських митців у них з’явились спеціальні авто.
Пан Кирило додає, завжди намагається допомогти не лише службовим собакам, а й усім іншим. Так під час деокупації Бучі ветлікарі реанімували маленьке лисеня з опіками — його військовим принесли місцеві діти. Наразі це вже доросла лисиця, яка проживає у шпиталі. Назвали руду символічно — Буча. Були і більші пацієнти.
До Запоріжжя ветлікарі завітали з плановим медоглядом. Фахівці зазначають, завжди приємно сюди приїжджати, адже тут ледь не найкраще доглядають за собаками у кожній зі структур. Зокрема, у кінологічному центрі Національної поліції жодну із собак-пенсіонерів не приспали. А пам’ять про тих чотирилапих, які вже відійшли у засвіти, тут бережуть в особливому місці. Усі інші службові чотирилапі, які вийшли на собачу пенсію, отримали можливість гідно прожити своє життя в любові та турботі. Найчастіше кінологи забирають своїх підопічних додому. Про тих, кого прихистити не можуть, продовжують піклуватися у центрі.
Усі пухнасті пацієнти, яких оглянули ветлікарі, відправляються на лікування і потім — знову в стрій. Кирило Чумаков додає, лікують не ветеринари — вони лише допомагають. По-справжньому собаку — навіть службового — лікує любов власника та гідні умови життя. А у Запоріжжі з цим усе в порядку.
17.06.2026, 14:43
01.06.2026, 09:10
09.06.2026, 17:01
07.06.2026, 08:05
25.05.2026, 11:08
28.05.2026, 16:09
10.06.2026, 08:01
05.06.2026, 13:00
16.06.2026, 17:11

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: