circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі презентували стріт-арт на честь Андрія Лободи

29.09.2023, 17:30

text
Поділитися:

У Запоріжжі презентували паблік-арт із зображенням автора неофіційного гімну нашого міста Андрія Лободи. Художній образ відтворив творчий дует майстрів стріт-арту – на будинку, де проживав співак. Проєкт — волонтерський, задуманий друзями Андрія, а допоміг втілити його в життя  міський департамент культури.


Там, де раніше висіла пам’ятна табличка, співак Андрій Лобода — у повний зріст. Для відтворення його образу з-поміж світлин обрали ту, що найбільш точно його характеризує,кажуть друзі.

 Льона Радченко кураторка проєкту розповідає: “Це була ідея близьких друзів Андрія, музикантів гурту “Хорта”. Вони звернулися до мене, а оскільки я теж була близьким другом Андрія, його колегою, і навіть підлеглою доволі тривалий час, ми разом починали з молодіжної редакції, він був моїм босом, тож я була щаслива долучитися до цього проєкту як кураторка. Ми обрали митців, класних запорізьких стрітарників, які працюють у трафаретній техніці. Мені дуже хотілося, щоб цей мурал був мінімалістичним, дотичним, лаконічним, і мені здається, що саме таким він і вийшов”.

 Над образом Андрія працювали з натхненням, імпонувала його музика, а також патріотична позиція, зазначають художники.

HELLO та Sleepy Sun, художники: “Ознайомилися з діяльністю Андрія. Це не суперечило нашим поглядам, і ми залюбки погодилися. І якщо сфотографувати роботи зі спалахом, ми бачимо тінь від Андрія й рядки пісні “Це Україна, це Запоріжжя”. Найбільше надихалися його піснею, яку нам дали як зразок — “Це Запоріжжя”, це такий негласний гімн нашого міста.

Любов та Євген Лобода, батьки Андрія діляться: “Для нас це і радість, що його не забули, і водночас глибокий біль, що його немає. Дякуємо друзям, що змогли це зробити, велика подяка тим, хто малював та організував”.

Радіють і його друзі, що проєкт вдалось реалізувати й вшанувати пам’ять Андрія у такий мистецький спосіб.

Юрій Юрченко співак, друг Андрія  каже: “Ми знали, що батьки дуже хотіли, щоб на його будинку з’явилася пам’ятна табличка, що він саме тут жив. А далі ідея розвинулася, щоб зробити не просто табличку, а намалювати у рамках стріт-арту ось такий образ на стіні його будинку. І тому це все поступово, чому я дуже радий, відтворилося”.

Юлія Куценко співачка, подруга Андрія зазначає: “Ми, звісно, все робимо, щоб жила творчість андрія. Він із нами на сцені, у піснях, у наших думках, темах для творчості і так далі. Він живе серед нас — своїми справами, вчинками, творчістю, і дотепер нас надихає й підтримує”.

Нагадаємо: влітку депутати Запорізької міськради підтримали пропозицію друзів та шанувальників творчості фронтмена та вокаліста гурту “Хорта” Андрія Лободи назвати його ім’ям одну з міських вулиць.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Також на телеканалі MTM

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: