Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Сьогодні вночі невідомі пограбували волонтерський штаб Дніпровського району “Доброволець”. Вкрали продукти харчування, засоби гігієни, буржуйки, військову амуніцію та інші речі, призначені для бійців, людей, які залишаються на лінії вогню, а також переселенців. Зламали й волонтерську машину, що стояла у дворі, й зняли з неї запчастини. Подробиці – у матеріалі.
“Поліція вже побувала, зняла відбитки пальців, – розповідає волонтерка “Добровольці” Катерина Лисенко. – Пролізли, мабуть через вікно. Поліція пояснила, що вони вскривають якось відкрутками, чи я не знаю, чим. Коли ми вранці прийшли, ми заходили з центрального входу, перше, що побачили, це труби від буржуйок. Труби залишилися, буржуйки вже немає. Ще одну не витягли, можливо, їх спугнули, вона стоїть на підвіконні.”
У задній частині будівлі, де розташований штаб “Доброволець”, невідомі розбили віконне скло та винесли речі, скориставшись волонтерською каталкою. У штабі 2 відділення: для військових та цивільних. Пограбували обидва. Хапали перше, що трапилось під руку, й вивозили через задній двір, зламавши на паркані замок, розповідають волонтери.
“Винесли спальники, розкладачки для хлопців, навіть сухпаї, енергетики, – розказує Катерина Лисенко. – Палатки, продукти і амуніція для хлопців. Хто це був, не знаємо, чому це зробили, не знаємо. Ми намагаємось допомагати всім, хто до нас звертається, і переселенці, й військові.”
Найбільш прикро, що з відділу для військових крадії винесли набагато більше речей, ніж тих, що призначались для переселенців, кажуть волонтери.
“Хлопці нечасто можуть виїхати до нас, – каже волонтерка. – І, наприклад, розкладачки — хлопці вже 2 тижні знаходяться на передовій, і мали приїхати завтра по них, а їх не вистачає тепер. Будемо намагатися щось зробити, бо вони виїдуть на кілька годин, аби їх забрати. Спальники також, вже прохолодно. Будемо намагатися знайти щось нове для них.”
В автівці, яку завтра волонтери планували завантажити гуманітаркою та виїхати до Гуляйполя, грабіжники вибили вікна й викрали з неї акумулятор і магнітолу.
“Машина розбита, – каже керівник волонтерського штабу “Добровольці” Ігор Коляда, – скло вибите, виламаний замок, вирвана вся проводка, покрадена магнітола, акумулятор, інструмент. Будемо відганяти на СТО. Хоча машина дуже допомагає, кожну неділю їздить то в Оріхів, то в Гуляйполе. Кругом по Запорізькій області розвозимо гуманітарку – і військовим, і цивільним. Зараз ми без коліс.”
За попередніми підрахунками, збиток становить близько 20 тисяч гривень, не враховуючи понівечену автівку, розповіли волонтери. На місці події сьогодні працювали слідчо-оперативна група та кінологи. За фактом злочину відкрите кримінальне провадження.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
09.06.2026, 17:11
19.05.2026, 14:05
08.06.2026, 15:26
11.06.2026, 09:34
10.06.2026, 13:02
22.05.2026, 11:08
27.05.2026, 18:36
04.06.2026, 08:29
16.06.2026, 15:11

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: