Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Осередок відкрили ще у перші дні війни. Однак приміщення не могло вмістити всіх, хто цього потребував, – лік переселенців після повномасштабного вторгнення йшов на тисячі. Власне, тому міська влада спільно з благодійниками облаштували ще кілька кімнат та оснастили їх технікою та меблями. Як змінився прихисток та для кого став другими домом – у матеріалі.
Пані Світлана одна з тих, хто нині мешкає в шелтері. Жінка проживала в Херсоні, була вимушена тікати від окупації до Запоріжжя. Евакуювалась Світлана разом із сином та новонародженими кошенятами ще у серпні. Тоді для родини гостро постало питання житла.
“П’ять днів ми не могли знайти житло, – згадує пані Світлана. – Нас ніхто не хотів брати з тваринами. Було дуже важко, тому що всі, коли чули, що є кошенята, відмовляли. Мої знайомі дали мені контакт, «дуже гарна жінка повинна допомогти». Все, ми зідзвонились, любов георгіївна нас із задоволенням прихистила.”
Так пані Світлана потрапила у шелтер. Тоді тут було лише дві кімнати, а кількість переселенців у місті з кожним днем зростала. Аби масштабувати прихисток, міська влада спільно з волонтерами розпочала ремонтні роботи. У шелтері додатково облаштували ще три кімнати, а також кілька вбиралень та кухонь.
“Це взагалі було офісне приміщення, – розповідає представниця ГО “Захист жінок України” Анна Нестеренко, – тут абсолютно нічого не було, стояли пусті кімнати. Рік тому ми з дівчатами вирішили відкрити пункт прийому, коли почалась війна і почали евакуйовуватися люди. Не було у нас тут ремонту, не було ліжок, техніки. Ми з дому приносили матраци, постіль. Потім почали знайомитися і співпрацювати з благодійними фондами. Нині у нас можуть жити люди, є абсолютно все.”
Приміщення під прихисток надали із комунального фонду міста. А от ремонтом та облаштуванням займались волонтери. Завдяки допомозі громадських та волонтерських організацій, а також підтримці міжнародних організацій, у шелтері є все необхідне, зокрема меблі, сантехніка та електроприлади.
Нині у прихистку проживає 40 переселенців. Родина пані Світлани тут вже понад рік, а їхні коти стали вже своєрідними талісманами для мешканців шелтеру.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
11.06.2026, 17:19
17.06.2026, 17:56
27.05.2026, 18:32
15.06.2026, 11:13
05.06.2026, 10:42
21.05.2026, 18:28
16.06.2026, 12:37
06.06.2026, 15:35
09.06.2026, 10:03

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: