circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Шевченківському районі з нуля відбудовують церкву Святих Петра і Павла

04.10.2023, 18:26

text
Поділитися:

Церква була зруйнована російською ракетою 9 серпня. Вже звели стіни та дах основної споруди. Але на зимовий період будівництво призупинять, оскільки вкрай бракує коштів, повідомив журналістам владика Фотій. Подробиці – у матеріалі.


 

У церкві Святих рівноапостольних Петра і Павла вранці 10 серпня за допомогою крана працівники спецпідрозділу “Кобра” намагались зняти з понівеченого даху баню, що фактично провалилась всередину споруди. Після кількох спроб все ж вирішили не діставати, адже під нею захиталася стіна будівлі.

“При спробі зняти маківку стіна почала від’їжджати, – сказав заступник начальника аварійно-рятувальної служби “Кобра” Едуард Нехорошев, – тому ухвалено рішення забрати звідси кран і загнати туди автовишку, а роботи здійснювати саме за допомогою вишки для безпечного виконання робіт.”

Нині церква виглядає зовсім по-іншому. На місці старої — нова споруда. Протягом майже двох місяців підрядники повністю розібрали стару будівлю, заклали фундамент і на ньому звели стіни з сучасних будматеріалів. Зараз монтують каркас даху. Відновлюють і приміщення трапезної. Відбудована церква виглядатиме краще, ніж попередня, говорить Владика Запорізький та Мелітопольський Фотій.

“Зняли дах, посипалася стіна, – розповів Владика Фотій, – і було зрозуміло, що треба її повністю розбирати і починати віднову з нуля. Церква буде не в такому вигляді, у якому вона була. По-перше, тому що зараз є більш сучасні матеріали, які дозволяють робити роботу швидше. Багато хто дивується – за такий короткий час вже стоїть будівля. Теплоізоляційні властивості нових матеріалів набагато кращі, ніж будувати з цегли.”

Зміниться й форма даху та бані, вони також виглядатимуть більш сучасно й естетично. Віряни прибрали територію церкви й вже висадили квіти. Тут же знаходиться старий іконостас. Він майже вцілів, а ікони настоятель церкви відніс додому. Церкву відбудовують коштом єпархії, долучились також благодійники та віряни. На виконання робіт вже витрачено півмільйона гривень. Але цього замало, каже владика.

“Але, на жаль, сили Єпархії недостатні, – розповів Владика Запорізький та Мелітопольський Фотій. – Ми зараз, накривши дах, встановивши вікна й двері, напевно, у цьому році припинимо роботи, бо коштів більше немає. По-перше, треба штукатурка ззовні храму, всередині також треба штукатурити. Далі – утеплення будівлі, провести всю електропроводку у храмі, підлога. Тобто ми підвели кошторис на майбутні роботи, десь потрібні 600-650 тисяч гривень, аби храм був більш-менш придатний для богослужіння.”

Коли з’являться кошти, відновлювальні роботи продовжаться. Але навіть у цих необлаштованих стінах проводитимуть богослужіння, каже владика. Незабаром на споруду планують встановити нову позолочену баню, котру зараз виготовляють новомосковські майстри. На даху з синього профнастилу вона виглядатиме символічно, зауважує Фотій. 

Нагадаємо: церкву рівноапостольних Святих Петра й Павла звели 20 років тому силами місцевої громади. З 2004 тут почались богослужіння. Цьогоріч 9 серпня у церкву влучила ворожа ракета й фактично зруйнувала її. Від удару снаряда загинули 3 людей. У той день владика висловив співчуття їхнім рідним, а вірянам пообіцяв відновити храм.

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: