Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
У художньому музеї відкрилась виставка робіт митців, які нині перебувають у прифронтовому Запоріжжі. Полотна були створені під час пленеру “Запорізький пейзаж” і присвячені незламності нашого міста. Символом вернісажу стала сонячна кульбаба, яка розквітла в щілинах асфальту біля музею.
До художньої виставки “Незламна кульбаба” долучилися понад 20 художників, які продовжують створювати свої роботи саме в Запоріжжі. Митці представили понад сотню полотен у різних жанрах та стилях. Проте головний художник – це природа, – говорять автори. Євген Прокоф’єв подарував музею картину, яка, на його думку, якнайкраще символізує незламну красу та силу життя, попри реалії війни.
Кураторка виставки “Незламна кульбаба” Ольга Дворна зазначає: “Ми асоціюємо цю квітку із нашою перемогою, та незламністю, із потужним бажанням до мирного життя. І на виставці представлено багато яскравих натюрмортів, які пов’язані із природою. Адже вона свіжа, ніжна і не переплітається із війною”.
в. о. директорки Запорізького обласного художнього музею Інга Янкович додає: “Нам потрібен стимул для того, щоб не втрачати якість життя. Туди входить сама культура і відвідування її осередків. Ми вважаємо, що ми не маємо права позбавляти запорожців такої важливої частини життя”.
Учасники виставки закликають містян прийти і подивитись на картини запорізьких художників, адже зараз кожному з нас не вистачає позитивних емоцій. Культурний фронт не говорить безпосередньо словами, але він говорить, і це важливо — кажуть митці. Виставка у Запорізькому художньому музеї працюватиме до двадцятого серпня, вхід — вільний.
12.06.2026, 16:31
28.05.2026, 17:21
19.05.2026, 17:55
05.06.2026, 10:42
28.05.2026, 09:06
29.05.2026, 17:13
04.06.2026, 11:02
12.06.2026, 12:13
26.05.2026, 10:15

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: