Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
У Запорізькій спортивній школі “Спас Яр” триває підготовка дітей до змагань зі слов’янського бойового мистецтва “Котигорошко”, які відбудуться п’ятнадцятого жовтня. Починають з руханки, далі — складніші вправи та поєдинок один на один. Про тренування – у матеріалі.
Ірина займається козацькою боротьбою вже 11 років. До цього дівчина встигла спробувати себе у танцях, проте щойно завітала на заняття до школи “Спас Яр” вирішила – хоче займатись мистецтвом української боротьби професійно. За цей час неодноразово отримувала травми ніг, проте це не завадило юній спортсменці виборювати перші місця. Наразі дівчат у “Спасі” поменшало, тож Ірина поставила собі за мету стати тренеркою та готувати маленьких борців до нових перемог.
“Три змагання підряд – це місто, перше місце, змагання з області – перше місце і змагання чемпіонату України – теж перше місце, – розповідає вихованка ДЮСШ “Спас” Ірина Лазуткіна. – Зараз вже дівчат майже нема, зараз прям ну дуже важко з цим, дівчат нема, нема змагань. Ці всі обставини, і вони трошки впливають, тож, напевно, зараз більше ціль – це піти тренувати, стати тренером і вже молоде, нове покоління тягнути вгору.”
Участь у змаганнях “Котигорошко”, які відбудуться вже наступного тижня, від ДЮСШ “Спас” візьмуть 20 представників, серед яких як досвідчені, так і нові вихованці. Тренери розповідають: з початком війни кількість турнірів значно зменшилася, тож для дітей кожна нова можливість посісти високі місця є справжнім святом.
“Ми готувалися до змагань з боротьби “Штовханчики”, – каже тренерка-викладач ДЮСШ “Спас” Жаклін Літава, – які будуть на наступному тижні, тому діти відпрацьовували методи виведення з рівноваги, кидки та захисні дії від кидків, які можуть виконувати суперники. На сьогоднішній момент я оцінюю задовільно, дехто, звичайно, трошки краще, дехто трошки слабкіше, але загалом задовільний рівень.”
Окрім тренувань у спорткомплексі, вихованці у супроводі тренерів виїжджають і на природу, де зводять справжній “бойовий табір”. Там діти можуть відчути справжню атмосферу козацьких часів та отримати позитивні емоції, розповідають наставники.
“Обов’язково закінчується козацьким табором, – каже директор ДЮСШ “Спас” Костянтин Рижов, – як правило, на Хортиці чи в будь-якому іншому місці, де діти опановують не тільки те, що вони в залі, а такі, як і виїздка на конях, ходять на каяки там, стрільба з лука, фехтування.”
Спортивна школа “Спас” була заснована ще в 1998 році, але й дотепер залишається найбільшим осередком козацьких бойових мистецтв в Україні. Наразі тут займаються 300 дітей, наймолодшим — по 7 років.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
08.06.2026, 15:26
17.06.2026, 17:59
16.06.2026, 15:00
20.05.2026, 08:52
26.05.2026, 17:11
22.05.2026, 09:20
22.05.2026, 15:32
03.06.2026, 14:25
11.06.2026, 12:09

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: