circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Ситуація на ЗАЕС: плани на випадок аварії

13.07.2023, 18:00

text
Поділитися:

До окупації в Енергодарі мешкало 53 тисячі жителів, наразі там залишилось близько 15 тисяч. З 11 тисяч працівників ЗАЕС в місті перебуває приблизно половина. Про ситуацію на атомній станції розповів під час брифінгу начальник Запорізької ОВА Юрій Малашко. 


 

Зазначає, через окупацію міста  та присутність на станції російських військових впливати на безпекову ситуацію неможливо. Також відомо про мінування території ЗАЕС. Попри це людей закликають зберігати спокій. На випадок надзвичайної ситуації на станції вже підготовлено відповідні плани, в тому числі з евакуації. Повідомлення про дії для населення має надійти через офіційні джерела та соцмережі.

“Рівень загрози – він є, але він невеликий, – наголосив начальник Запорізької ОВА Юрій Малашко. – І наша Запорізька атомна електростанція вона побудована конструктивно зовсім по-іншому, ніж була, наприклад, Чорнобильська. Навіть якщо це станеться, після викиду радіації навіть не потрібно приймати калій йодид. Тому що немає того радіоактивного йоду, який може бути викинутий. Ми будемо реагувати, тобто будемо приймати оперативну інформацію про рівень радіації і приймати рішення щодо або евакуації або інших якихось дій.” 

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: