Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Увага, фейк! У соцмережах поширюється інформація, нібито Україна експортує надлишкову електроенергію до країн ЄС.
Це абсолютна брехня і дезінформація. Мета поширювачів – збурити суспільство, переключити увагу від російських ракетних ударів, через які в українців перебої зі світлом.
Експорт електроенергії з України зупинений з 11 жовтня. До 10 жовтня Україна справді експортувала електроенергію в ЄС, чим заробляла для держави відчутні кошти. Після масованої ракетної атаки 10 жовтня експорт припинений і не здійснюється. Цю інформацію легко перевірити в численних європейських відкритих джерелах, насамперед на офіційній платформі даних ENTSO-E.
Факт припинення експорту також можна відстежити за результатами проведених аукціонів з доступу до пропускної спроможності міждержавних мереж, які є у відкритому доступі на електронній аукціонній платформі «Укренерго». Всі доступні потужності української генерації наразі працюють винятково для покриття потреб українських споживачів.
Перевіряйте інформацію, яку ви бачите в телеграм-каналах, сайтах та інших групах соцмереж, на офіційних комунікаційних площадках “Укренерго”
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
12.06.2026, 16:31
27.05.2026, 18:30
22.05.2026, 13:03
16.06.2026, 17:17
15.06.2026, 10:12
01.06.2026, 11:33
16.06.2026, 11:00
03.06.2026, 16:34
03.06.2026, 11:01

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: