Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Постійний сморід, нашестя тарганів та тіла закатованих тварин під вікнами – в таких умовах останні 15 років живуть мешканці п’ятиповерхівки по вулиці Щасливій, 11. Все через сусідку, яка зібрала у своїй квартирі зо 30 собак та котів та вже притягалась до кримінальної відповідальності за жорстоке ставлення до тварин. Жодна спроба вирішити конфлікт мирно успіху не принесла, тож сусіди вирішили зустрітися із жінкою у супроводі поліції та спільно із зоозахисниками. Детальніше про те, як минула зустріч, та що люди робитимуть із проблемною сусідкою – у матеріалі.
“Відчиніть, будь ласка, поліція!” – а у відповідь тиша. Так виглядає будь-яка спроба поговорити із Жанною – мешканкою будинку по вулиці Щаслива, 11, яка не дає нормально жити ні своїм сусідам, ні зооволонтерам. А все тому, що у своїй квартирі жінка зібрала вже зо три десятки котів та собак, за якими абсолютно не доглядає. Пані Наталія, сусідка Жанни через стінку, розповідає, ворожнеча між сусідами триває останні років 15. Через дії жінки у під’їзд неможливо зайти.
“Там таргани — як мурахи. Вони не розбігаються. Якщо тарган от попався в квартирі — так, він втікає. А там… вони взагалі сидять, наче у своєму гнізді,” – жаліється пані Наталія.
“Вона постійно топить сусідів. Постійно. Це вже за минулий рік тільки раза 4, напевно. Там, я не знаю, як вам розказати, що там твориться, просто катастрофа. До 4 поверху ще можна, я не знаю, як там виживають взагалі люди на 4 і 5 поверсі, бо цей весь сморід — він піднімається. І таргани, і ця антисанітарія – просто вона вбиває,” – ділиться голова ОСББ Віталій Єфімов.
До квартири пані Жанна не пускає майже нікого, додають сусіди. Виключення – комунальники та голова ОСББ Віталій Єфімов. Чоловік додає, був у квартирі лише один раз, проте повертатися туди більше не хотів би:
“В неї живе близько 30 собак і котів. Вони худі отакі, як щепки. Вони кістки, обтягнуті шкірою. Оце вони там, де ходять, вони спорожняються, вони ось це все розтягується потім по квартирі. В квартирі пройти неможливо, бо там все настільки захламлено, що просто катастрофа. На кухні лежить якась плита спіральна з оголеними проводами, тут на неї пригають коти. Ну не знаю, тут можна книжку писати. І це все супроводжується жутким смородом.”
На жінку неодноразово писали заяви у поліцію. Проте це не мало ніякого впливу. Ситуацію погіршує і те, що сусіди часто чують, як над тваринами знущаються, а також знаходять пухнастиків, які випали з балкону квартири, у жахливому стані. І це попри те, що жінка вже має судимість за жорстоке поводження з тваринами.
“У нас жив молодий хлопець і вона у нього вкрала собаку. Це був — який рік не можу сказати, але двотисячні. До десятого. Він тоді просив, вона не віддала. Він тоді викликав поліцію, був обшук, і тоді ж ми возили — особисто я, на машині, ми возили собачок до ветеринарної клініки на лівому березі. І кожній собаці давали висновок щодо стану її здоров’я. Були колоті рани, без оченят були. Їй тоді дали 2 роки умовно, оскільки у неї була неповнолітня дитина.”
“Я розповідаю вам один епізод з її життя. Дзвонить мені пані Наталія, сусідка через стіну, в дві години ночі. Каже, “я не можу заснути”. Вона протягом 1,5 години б’є собак. Я в неї питаю, у Жанни, навіщо, що ви робите? “Вони голодні, мені немає шо давати їм їсти, я їх заспокоюю”. Кажу, “але ж це не вихід. Роздайте там, розпустіть”. “Це мої собаки, я їх нікому не віддам”. Ну тобто з нею складно, її складно зрозуміти,” – додає пан Віталій.
Проте жорстока Жанна не лише із тваринами, а й по відношенню до сусідів.
“Був пост, хтось говорив “мені б туди потрапити — ну, вибачте, грубо — дати їй по обличчю. А я сказала, що можете прийти, якщо хочете, знають усі, де вона живе. От після цього вона почала мене ображати. Це було у письмовому вигляді, у стрічці, а потім зателефонувала і сказала, що вона усіх, хто зайде, поріже. У неї сокира постійно лежить у коридорі, напоготові,” – розповідає пані Наталія.
Під час чергової спроби поговорити з жінкою мирно, вона спочатку ігнорувала як правоохоронців, так і сусідів, потім відмовлялась зустрітись і знову почала погрожувати. Правда, вже не іншим, а самоспаленням.
Жодна спроба врегулювати це питання мирним шляхом і силами мешканців будинку ні до чого не призвела, розповідають сусіди Жанни. Тож цього разу люди вирішили діяти більш рішуче: звернулися до зоозахисників, правоохоронців та вже збирають документи для звернення до суду.
“Я думаю, скоріш за все це буде колективна заява, і будемо доводити її до логічного кінця, щоб у нас була заборона цій сім’ї утримувати тварин на певний термін. І далі вже це рішення суду це вже буде трошки легше нам виконувати і контролювати. Вже є підписи мешканців дому, вже підписували все це. Будемо писати зараз заяву до поліції. Вони мають поспілкуватися як і з сином, так із самою Жанною. Подивитися, я буду наголошувати, щоб хтось був із зоозахисту, щоб подивитися на собаки. Поліцейські не є ветеринарами. Вони не зможуть оцінити реально стан тварин,” – розповідає керівниця ГО “Служба захисту тварин Запоріжжя” Вікторія Скільсара.
За кілька годин вмовлянь сина жінки Віктора зоозахисникам спільно з поліцією все ж вдалося зустрітися і з самою Жанною. Жінка до квартири гостей не пустила, проте волонтери встигли оцінити стан близько десятка тварин. Як і розповідали сусіди, чотирилапі виснажені, дуже схудлі та змучені, у всіх є сліди травм, хвороб та наслідки бійок з іншими тваринами.
Після побаченого зоозахисники добиватимуться, аби у жінки вилучили усіх тварин. Наразі волонтери шукатимуть ветклініки, куди можна одразу привезти чотирилапих та перевірити стан їхнього здоров’я, а також клітки для транспортування. Як волонтери, так і сусіди пані Жанни сподіваються, що суд не затягнеться надовго і їм вдасться врятувати усіх тварин.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
29.05.2026, 08:14
18.05.2026, 17:39
26.05.2026, 13:49
01.06.2026, 09:02
11.05.2026, 16:59
25.05.2026, 08:45
25.05.2026, 11:08
05.06.2026, 17:03
25.05.2026, 16:29

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: