circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Школи у Запоріжжі: виклики нового навчального року

28.08.2024, 16:56

text
Поділитися:

До початку великої війни в запорізьких школах навчалось понад 60 тисяч дітей. Нині 1 вересня на навчання піде понад 40 тисяч учнів. З них першачків – майже 4 тисячі. Чи готові заклади освіти до зустрічі з учнями та в якому форматі навчатимуться діти – обговорили батьки з вчителя у школі №15. Подробиці – у матеріалі.


 

Зі 108 запорізьких шкіл лише 74 розпочнуть навчальний рік 1 вересня, адже мають облаштовані укриття, які ухвалила Рада оборони. Ще у майже 25 навчальних закладах міста тривають ремонтні роботи. Їх мають завершили наприкінці цього року або початку 2025-го. 

“Як би нам складно не було, навчання наших дітей – це пріоритетна задача. Ми розуміємо з вами, як люди дорослі, що освітні втрати від онлайн-навчання колосальні. Тому задача наступна: максимально залучати дітей до очної форми навчання, максимально намагатися впроваджувати в школах змішану форму навчання. Безумовно, ця освіта неможлива без безпеки, без укриттів,” – пояснює секретар ЗМР Регіна Харченко.

“Згідно рішення Ради оборони про надання освітніх послуг і взагалі освітнього процесу, дозволено виключно в укриттях, які рекомендовані до проведення саме освітнього процесу,” – додає перший заступник директора департаменту освіти та науки ЗМР Віталій Лисенко.

15-та школа – одна зі взірцевих. Тут ще у 2022 році облаштували безпечне укриття. Більше ніж 2 мільйони гривень на його ремонт надав ЮНІСЕФ і понад 600 тисяч гривень – міська влада. У школі з майже 1000 учнів виявили бажання вийти на змішану форму навчання 540 дітей. Модель для залучення всіх 32 класів вже розроблено. Особливу увагу вчителі приділили дітям 1-4 класів, які взагалі ні дня за партою не сиділи через ковід та війну. 

“Ми так спланували, щоб початкова школа приходила в першу зміну, уроки до 11:30. Тим часом решта школи навчається вдома дистанційно три уроки. Четвертий урок дається на то, щоб дійти до школи і далі вони навчаються тут в укритті. Враховуючи, що школа велика, а укриття ні, то кожен клас може навчатися один раз на тиждень,” – пояснює систему директор ЗОШ №15 Оксана Кирниченко.

Питання, яке турбує батьків – харчування в шкільних їдальнях. Чотири роки кошти на це в місцевому бюджеті не закладали взагалі, кажуть освітяни. Наразі міська влада підписує угоду зі Всесвітньою продовольчою організацією щодо компенсації 50% вартості харчування пільгових категорій 1-4 класів. Решту закриють міським коштом. 

“Наразі оголошена тендерна процедура, яка скоро завершиться. З вересня місяця плануємо починати харчування безкоштовне для учнів пільгових категорій 1-4 класів згідно з підписаною угодою. В процесі побачимо скільки у нас буде дітей. І будемо ухвалювати надалі рішення, чи збільшувати кількість дітей, які будуть отримувати безкоштовне харчування чи залишити в рамках цієї угоди,” – розповідає  перший заступник директора департамента освіти та науки ЗМР Віталій Лисенко.

А от заклади освіти, де ще немає або тривають ремонти укриттів, навчальний процес для учнів організують в спорудах цивільного захисту. Зокрема, розглядають можливість освітнього процесу в будинках культури, бібліотеках чи інших комунальних закладах, де це дозволяє площа та безпекові умови.

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: