Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Російські варвари нищать історичну та культурну спадщину України. Ще у вересні 22 року окупанти вирили величезний окоп протяжністю у понад 70 кілометрів. Укріпрайон бере початок у селищі під Мелітополем і закінчується поблизу Приморська. Таким чином ворожа армія вирішила захиститись від українського контрнаступу.
Риючись у нашій землі, окупанти шкодять і об’єктам культурної спадщини. Зводячи мегаокоп, зруйнували майже 160 курганів. Збитки становлять понад 200 мільйонів гривень. В обласному департаменті культури зазначають, це не перший випадок пошкодження курганів, адже під час обстрілів російські снаряди неодноразово влучали й в інші історичні поховання на території області, або ж загарбники свідомо розкопують їх. Тому точна кількість пошкоджених курганів та сума збитків стане відома після деокупації захопленої частини області.
“Буде відбуватися інвентаризація, – каже директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА Владислав Мороко, – і силами центру охорони культурної спадщини, Департаментів, і силами громад, районних адміністрацій. Для початку ми маємо зафіксувати остаточну цифру зруйнованого, і після того буде прийматися рішення. Або консервація, якщо невеликі пошкодження, або, якщо пошкодження критичні, то тоді будемо спільно з нашими науковими установами, такими як ЗНУ, інститут археології в Києві, проводити рятівні розкопки вже силами всіх науковців України. На жаль, я впевнений, що це буде величезна кількість курганів пошкоджених, які потрібно буде врятувати, залишки того, що там залишалося.”
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
25.05.2026, 16:28
25.05.2026, 11:43
10.06.2026, 21:51
25.05.2026, 09:30
01.06.2026, 14:15
26.05.2026, 17:41
21.05.2026, 10:36
19.05.2026, 16:49
15.06.2026, 11:13

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: