Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Самі собі господарі – так про себе говорять мешканці запорізького ОСББ “Товариська 60”, що у Дніпровському районі. Вони власними руками відремонтували свій багатоквартирний будинок. Одразу після об’єднання замінили всі комунікації, полагодили дах, зробили капітальні ремонти під’їздів. Тепер тішаться результатами, але не зупиняються на досягнутому.
Будинок, що по вулиці Товариській – ще один приклад того, що створення ОСББ було правильним вибором мешканців. Пан Махмуд живе в домі з першого дня, як його побудували, а це майже 40 років. Зізнається, що тільки з 2015 року, після створення об’єднання, тут почали відбуватися суттєві зміни, адже до цього будинок був в занедбаному стані.
“З часом, як перейшли в ОСББ, стало краще, – мешканець ОСББ “Товариська 60” Махмуд Тлеуш, – в чому, ми бачимо, куди йдуть наші гроші. Ми можемо запропонувати там те, чи інше, щоб зробили в нашому будинку. Ми вважаємо, що ми господарі в цьому будинку, тому і дбаємо про нього. Збори збираються і вирішують, що в першу чергу робити, що потім робити. Ну, як бачите, двір у нас добрий, порядочок у нас є. Люди самі, оце квіточки – це самі жителі зробили.”
Очолює ОСББ пан Вадим, який сам мешкає в цьому будинку, але окрім цього головує ще в 10 інших. Розповідає: з 2015 року у будинку зроблено все, що можна було.
“Починаючи від труб стояків, – каже пан Вадим, – і закінчуючи дахом. Також і підвали. Немає нічого вторинного. Завжди знаходиться яка-небудь проблема, яку треба вирішити сьогодні і зараз. Зараз у нас більш-менш затишшя. У нас практично все зроблено. Останній етап або крайній етап – плитку перекладаємо. Не знаю, мені подобається. Дійсно, мені подобається. Просто, коли заходиш в прямому сенсі в розірваний будинок, а потім потихеньку приводиш його до ладу, якось отримуєш задоволення.”
В першу чергу у будинку замінили всі комунікації, тож з ними проблем у мешканців майже не виникає. Згодом відремонтували дах, зробили капітальний ремонт всіх 6 під’їздів. Оновили все — від вікон та дверей до поштових скриньок. Ліфти також всі нові, і в них ведеться відеоспостереження. Камери також є на перших поверхах та на входах. А нещодавно з метою безпеки мешканців на одному з під’їздів встановили кнопку виклику поліції.
На даний час в Дніпровському районі діють 242 ОСББ. Зараз на опрацюванні ще 2 заявки від мешканців, які планують створити такі об’єднання. У Департаменті житлово-комунального господарства міської ради йдуть назустріч активним містянам, які готові організувати ОСББ вже сьогодні.
“Все ще люди питають, – каже заступниця голови Дніпровської райадміністрації Оксана Колодій, – люди звертаються за роз’ясненнями з даного питання, то ми зі свого боку сприяємо цьому питанню. Позитивні результати в цьому напрямку, це те, що люди, які сплачують за утримання будинку, бачать результат. А саме – утримання будинку в належному стані, своєчасна підготовка до осінньо-зимового періоду, це своєчасний покіс трави, ну й інші всі переваги.”
У місті працюють всі необхідні реєстри, які дозволяють зареєструвати ОСББ впродовж місяця. Тож міська влада просить містян не зволікати з ухваленням рішення і об’єднуватися якнайшвидше.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
09.06.2026, 17:06
11.06.2026, 12:09
20.05.2026, 08:13
05.06.2026, 17:28
19.05.2026, 09:11
10.06.2026, 08:01
02.06.2026, 17:31
25.05.2026, 14:04
18.05.2026, 17:39

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: