circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Перший притулок для жертв домашнього насилля відкрився у Запоріжжі

20.08.2024, 16:02

text
Поділитися:

У Запоріжжі відкрився перший притулок для людей, що постраждали від домашнього насильства та за ознакою статі. Новостворений простір безпеки має на меті захистити постраждалих та надати кваліфіковану психологічну і юридичну допомогу. Детальніше – у матеріалі.


 

Наразі по місту працюють кілька кризових кімнат, проте їхня ефективність у допомозі постраждалим поступається новоствореному притулку, зазначають у соціальній службі. Одним з факторів є час перебування та психологічного відновлення у центрі. 

“Дуже довго ми йшли до цього проєкту. Завдяки участі в ньому МФПІ “міста і громади вільні від насильства”, нам в цьому році вдалося завершити ремонт і зробити притулок. Чим він відрізняється від кризових кімнат: перебування в кризових кімнатах обмежується лише десятьма добами. Можливо продовжувати, але небажано, – розповідає директорка Запорізького міського центру соціальних служб Людмила Токарєва. – І протягом всього цього року 19 родин потребували влаштування в інші заклади для безпечного проживання, перебування, знаходження в безпечному просторі. В притулку можливе проживання до 90 діб з можливістю продовження.”

Посприяв у створенні прихистку Фонд ООН у галузі народонаселення. Міжнародні представники наголосили на важливості взаємодії інстанцій щодо запобігання домашнього насильства. Першими на виклики постраждалих приїжджають представники поліції, в більшості випадків вони координують подальші дії жертви. Зокрема, доставляють постраждалих до прихистку та обмежують доступ кривднику.

“Наш підхід комплексний, не тільки про приміщення, і надання послуг. Ще дуже важливо зазначити про взаємодію всіх суб’єктів, відповідальних за реагування на насильство. Дуже важлива присутність Національної поліції, яким я завжди дуже дякую за співпрацю, і це один з найважливіших елементів такої взаємодії між соціальними службами і спеціалізованими послугами” – розповідає заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Павло Замостян.

Ремонт притулку завершили в червні нинішнього року. Повністю відновили 3 приміщення для проживання, їдальню та дитячу ігрову кімнату. Наявні у прихистку санвузол та пральня. Допомогли у закупівлі меблів благодійні організації.

“Придбали необхідні меблі, щоб в першу чергу для використання більш тривалого для родин, які будуть до нас потрапляти. Це ліжка, шафи, спальні місця. Обов’язково ми облаштували для роботи місця для дітей. Є ноутбуки, інтернет, для того щоб діти могли навчатися в період навчального року,” – розповідає керівниця притулку для осіб постраждалих від домашнього насильства Анжела Марчишина.

Минулого року за допомогою до кризових кімнат звернулися понад 100 людей. Тож протидія домашньому насильству правоохоронцями, а також створення безпечних просторів для постраждалих є необхідними.

“Починаючи з кризових кімнат, ми зараз перейшли до такого кризового центру, який може протягом тривалого часу приймати постраждалих матусь та дітей. Кількість таких осіб зростає, тому що на це впливає і соціально-економічна обстановка і військові дії. Тому відкриття такого центру, це насамперед, крок до того щоб, по-перше, збільшити термін перебування цих осіб в таких комфортних умовах, друге – це надати їм комплекс відповідних заходів з підтримки, як відповідно психологічної так і юридичної підтримки,” – розповідає заступник міського голови Запоріжжя Андрій П’ятницький.

Отримати захист у притулку одночасно  можуть десятеро людей. Щодня в центрі з постраждалими працюватимуть психологи та соціальні працівники.

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: