Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
2 автомобілі швидкої допомоги передали міжнародні партнери Запорізькій міській дитячій лікарні №5. У рамках цього гуманітарного проєкту запорізький Інститут розвитку міста співпрацює з 3 європейськими країнами – Польщею, Німеччиною та Австрією. Цей дарунок – саме від австрійських благодійників. Детальніше про нього – у матеріалі.
Новенькі машини швидкої допомоги днями приїхали з Європи, і їх ще тільки оформлюють на баланс медзакладу. Враховуючи потужності 5 дитячої міської лікарні, міжнародні благодійники виділили одразу дві машини. Загалом це 7 та 8 автівки “швидкої”, що доправили до Запоріжжя з початку великої війни.
“Карети швидкої допомоги приїхали з Австрії, – каже в.о. міського голови, секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв, – це місто Тіроль. Це завдяки нашому послу, який знаходиться саме в Австрії. Пріоритетно ми приділяємо увагу саме на наших дітей, бо це наше майбутнє. А щоб якісно лікувати, потрібний транспорт, який би швидко реагував на ті, чи інші виклики.”
“Будемо використовувати машини для перевезення діток середньої тяжкості, – розповідає директорка КНП «Міська дитяча лікарня №5» Ірина Кулєш, – та діток тяжких, тому що машини дають змогу підключити кисень, до інших лікувальних закладів. Також будемо використовувати для надання більш кваліфікованої медичної допомоги – у нас є мультидисциплінарна команда, яка буде використовувати одну з цих автівок.”
Мультидисциплінарна мобільна команда, у складі якої фахівці різних спеціальностей, працює здебільшого з дітьми вимушених переселенців. Крім медичної, їм надається й допомога психологів, педагогів та соцпрацівників. За допомогою “швидкої” вони виїжджатимуть за адресами проживання таких маленьких пацієнтів.
“Автопарк у нас досить потужний, – каже Ірина Кулєш, – проте ми будемо віддавати 2 автівки, які на балансі лікувального закладу, до ЗСУ. Тому у нас буде заміна — ми своє віддаємо, але отримуємо більш нове, більш потужне.”
“Вони досить гарні, – розаповідає завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії КНП «Міська дитяча лікарня №5» В’ячеслав Капуста, – в них є пандуси, на яких можна завозити хворого прямо на сидячому візочку, там він може фіксуватись, і хворого можна перевозити не тільки лежачи, а й сидячи. Це дуже гарно для дітей, які у нас отримують паліативну допомогу, хворі, які отримують гемодіаліз.”
Під час воєнного стану міська дитяча лікарня № 5 працює більш напружено, проте колектив намагається вирішувати проблеми й виклики сьогодення і навіть втілює в життя нові ідеї, каже директорка закладу.
“Напруга є й серед співробітників, хоча, як кажуть, колектив вже звик до такого режиму роботи, за що їм хочеться подякувати, – ділиться Ірина Кулєш, – тому що кожен із них, ідучи на роботу й рятуючи діточок чиїхось, ризикують своїми дітьми, яких залишають вдома. Проте, за підтримки міжнародних інвесторів, у нас на етапі завершення створення дитячої кімнати, де наші співробітники зможуть приводити своїх діток і залишати в цих дитячих кімнатах. ”
Міжнародні партнери й надалі співпрацюватимуть із Запоріжжям у рамках гуманітарної допомоги. Надаватимуть транспортні засоби не лише для лікарень, а й зокрема для комунальних служб міста, повідомили у Запорізькій міськраді.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
02.06.2026, 09:02
21.05.2026, 18:49
03.06.2026, 10:43
28.05.2026, 13:33
08.06.2026, 13:23
14.05.2026, 17:07
25.05.2026, 16:37
08.06.2026, 17:24
01.06.2026, 14:15

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: