Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
6 агропідприємств на підконтрольній території Запорізького регіону залишились без води після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС. Вже з півтора місяця без технічного зрошення залишаються понад дві з половиною тисячі гектарів оброблених земель. Про це нашим журналістам розповіли в обласному Департаменті агропромислового розвитку.
Раніше Каховське водосховище вміщувало більше ніж 18 мільярдів кубометрів води, нині ж воно нагадує пустелю. Його береги обміліли на кількасот метрів, залишивши аграріїв поблизу без можливості зрошення сільськогосподарських угідь.
Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ЗОДА Олександр Ясинецький зазначає: “Основні культури, які вирощувались — це була кукурудза, горох, пшениця та овочі”.
Приватний підприємець Антон Гринь додає: “Планували сіяти ще багато: гречку, соняшник, але нічого вже не робимо. Бо немає води.”
Вже з місяць простоюють на полях одного із агропідприємств району дощувальні машини. Торік вони зрошували сотні гектарів різних культур: від пшениці до сої. На підприємстві їх понад десяток.
Також для зрошення на підприємстві використовували підземний крапельний полив. Це спеціальні стрічки, що закладені на глибині 30 сантиметрів під землею. На цьому полі система мала б поливати одну з найбільш вибагливих до вологи культур — кукурудзу. Цьогоріч без води висота пагонів зменшилась на півтора метра.
Дощувальні ж машини тут планують розібрати. Біля кожної з них доведеться працювати з тиждень. Проте іншого виходу пан Антон не бачить. Збитки від підриву росіянами греблі Каховської ГЕС поки порахувати не вдасться, та в обласному Департаменті агропромислового розвитку назвали приблизні цифри.
Олександр Ясинецький каже: “Збитки сягають 171 мільйон. Вони підраховуються за рахунок того, що не буде доотриманий врожай. Якщо, наприклад, без води зернова культура дає 30 центнер з гектара, то на поливі 60-80 центнер з гектара”.
Дієвих альтернатив запорізькі аграрії поки не знайшли. Буріння свердловин та водозабір з інших місць коштує дорого та не відновить колишні масштаби зрошення.
Запорізькі аграрії можуть засіяти свої поля менш вибагливими до води культурами. Це дозволить отримувати достатній врожай та прибуток. Тож ситуацію критичною називати не можна. Насамперед тому, що на підконтрольні території Запорізької області угіддя зрошували менше відсотка з усіх підприємств. Фахівці зазначають – цьогорічний врожай буде достатнім, аби забезпечити жителів регіону різноманітним збіжжям.
09.06.2026, 12:20
08.06.2026, 08:25
21.05.2026, 14:10
18.05.2026, 16:49
25.05.2026, 14:41
19.05.2026, 17:55
12.06.2026, 10:33
03.06.2026, 09:20
11.06.2026, 14:51

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: