Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
План дій щодо поступового розширення телевізійного та радіосигналу на тимчасово окуповані території презентували у департаменті культури та інформаційної політики обласної військової адміністрації.
Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення спільно з Кабінетом Міністрів та Офісом президента України розроблена дорожня карта поетапного посилення потужності теле- та радіосигналу у регіони, де вони припинені через захоплення телевеж та передавачів. Наразі сигнал із обласного центру розповсюдили на відстань радіусом у 50 кілометрів поки що у тестовому режимі. І вже отримали інформацію від місцевих жителів про успішний результат.
“З червня у тестовому режимі було запущено пакет “Мультиплекс” МХ-7, – розповів директор департаменту культури та інформполітики ЗОВА В’ячеслав Мороко, – в який увійшло 9 телеканалів. Впровадження цього цифрового і аналогового мовлення зробило можливим збільшення радіусу розповсюдження наших телепрограм у кілька разів. Вже у тестовому режимі приймається і в Василівському районі, зокрема у районі Скельок, і добиває до Бурчака того ж Василівського району. Тобто ми можемо доносити свою інформацію до наших громадян, які опинилися на тимчасово окупованих територіях.”
На тимчасово окупованих територіях сигнал прийматимуть як у цифровому, так і в аналоговому форматі, що спеціально відновили для віддалених територій. Отримувати його можна за допомогою звичайної антени. Вже 7 липня запрацює 22-й ДМВ/UHF канал на частоті 479,25 Мгц.
На території області сигнал транслюватимуть за допомогою двох передавачів, один з яких заздалегідь вивезли з Оріхова на більш безпечну територію.
“«Мультиплекс» — це міжнародний стандарт мовлення, що дає можливість змішати різні сигнали, – пояснив представник Запорізької філії концерну РРТ Петро Артюх. – Технологічно у мультиплексі є можливість розмістити 12 телевізійних SD-каналів, три канали радіомовлення. В інструкції зайти в режим автопошуку програм. Демонструю “автоматичний пошук”. Заходимо сюди і проводимо пересканування телевізійних програм. В автоматичному режимі тюнер просканує діапазони і знайде програми, що залилися. Ось ми бачимо 9 програм мовлення.”
З просуванням фронту на звільнених територіях відновлятимуть українське телебачення й радіомовлення. Для цього потужність сигналу збільшуватимуть. Одночасно запроваджуватимуть контрзаходи, аби заглушити ворожі канали — повідомили у департаменті культури.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
27.05.2026, 07:13
15.05.2026, 08:17
05.06.2026, 13:00
13.05.2026, 10:31
13.05.2026, 12:01
10.06.2026, 21:43
04.06.2026, 18:12
13.05.2026, 13:20
11.06.2026, 17:02

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: