Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
На вулиці Сталеварів роками працював кіоск, де продавали алкогольні напої. Мешканці прилеглих будинків неодноразово скаржилися на неблагополучних покупців, які влаштовували безлад у дворі та на дитячому майданчику. Власники ж наливайки намагалися уникнути відповідальності, здаючи об’єкт в оренду, проте сьогодні МАФ таки вдалось демонтувати.
Валентина Риболовлєва, голова правління ОСББ прилеглого будинку зазначає: “З п’ятої ранку тут були безхатченки і інші маргінальні елементи, які гомоніли, ходили “під кущі”. Також вони погрожували нашим дітям, якщо вони підходили і мешканці неодноразово викликали поліцію”.
Після цього підпільний продаж алкоголю припинився на деякий час. Проте нещодавно власник вирішив заробити на оренді та здав МАФ для приймання вторинної сировини. За словами мешканців прилеглих будинків, клієнти залишились ті ж самі, а за тару їм сплачували настоянкою чи горілкою власного виробництва.
Єгор Демчевський, заступник директора міського департаменту муніципального управління каже: “У нас було дуже багато скарг від мешканців будинків, які проживають біля цього об’єкту. Складено акти, зафіксовано порушення. Винесено рішення на виконавчий комітет щодо примусового демонтажу. Давали 7 днів власнику цього об’єкту на добровільний демонтаж, але він цього не зробив, тому сьогодні ми вимушені робити примусовий демонтаж цього об’єкту”.
Власнику горе-МАФа анулювали дозвільні документи на бізнес, термін дії яких закінчився ще до війни. Рішення про демонтаж на засіданні міського виконкому ухвалили одноголосно.
Віталій Лисенко, директор міського департаменту муніципального управління розповідає: “Перш за все демонтуємо кіоски, гаражі, які перетворюються на “наливайки” та незаконні пункти прийому вторинної сировини. Ми прибираємо ті споруди, про демонтаж яких нас справді просять мешканці”.
Після демонтажу конструкція зберігатиметься в одному з комунальних підприємств міста. Власник зможе отримати її після сплати за простій, демонтаж та зберігання. Цьогоріч в Запоріжжі прибрали понад 40 незаконних МАФів. Також протягом двох місяців планують прибрати ще п’ятнадцять, зазначають у департаменті муніципального управління.
28.05.2026, 13:33
04.06.2026, 08:29
10.06.2026, 21:19
04.06.2026, 10:25
08.06.2026, 13:23
26.05.2026, 17:43
08.06.2026, 08:25
08.06.2026, 16:34
16.06.2026, 10:07

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: