Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Для відновлення екосистеми Хортиці після пожеж потрібні десятиліття, а подекуди — до пів сотні і більше років. Лише торік на острові вогонь спопелив близько двох сотень гектарів заповідника, з них 35 квадратних кілометрів – ліси. Саме тому лісники спільно з рятувальниками нагадують запоріжцям про безпечний відпочинок. Адже більшість займань стаються саме через необережне поводження з вогнем. А з настанням теплої пори все частіше люди їдуть відпочивати саме на Хортицю: влаштовують пікніки та залишають сміття. Спеціалісти кажуть, через степовий клімат та піщані ґрунти місцевий ліс відновлюється довше, ніж в інших регіонах країни. Тож нагадують: розкладати багаття у заповідній зоні – заборонено.
Минулого року за необережне поводження з вогнем фахівці лісової охорони склали майже 2 десятка протоколів. Винуватці отримали попередження або мінімальний штраф – 340 гривень. Цього року лісових пожеж ще зафіксовано не було через дощі. Стали більш свідомими і туристи.
10.06.2026, 12:04
04.06.2026, 15:02
28.05.2026, 09:06
30.05.2026, 09:37
03.06.2026, 08:37
08.06.2026, 16:34
14.05.2026, 09:05
04.06.2026, 10:02
08.06.2026, 15:26

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: