Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
На західному узбережжі о. Хортиця, поблизу Наумової балки, триває міжнародна археологічна експедиція. Науковці заповідника, разом із американськими та швецькими колегами, вилучили з піску у прибережній частині малий корабель, який належав Дніпровській військовій флотилії часів російсько-турецької війни 1736-39 рокіа. Це рештки дубель-шлюпки, зведеної за технологіями англійських суднобудівельників на початку 18 століття. Тож артефакту близько 300 років.
Фрагменти човна тимчасово законсервували на березі Дніпра, і за тиждень планують перенести його в реставраційний відділ заповідника, аби зберегти від висихання й руйнування. Друге судно, значна частина якого занурена в пісок, навпаки закопали до наступної весни.
Перший, надводний, етап експедиції розпочався 11 серпня і завершився наприкінці літа. Другий, підводний, стартував у вересні. Гідроархеолог Дмитро Кабалія здійснює занурення у Дніпро, аби дослідити стан ще 4-х суден, які знаходяться у воді. Глибина ріки на цьому відрізку не більше 3 метрів. Сам археолог називає таку роботу не науковою, а скоріше пам’ятко-охоронною. Адже об’єкти були виявлені давно, а після підриву Каховської ГЕС опинились під загрозою руйнування. Занурення триватимуть і на наступному тижні, далі науковці оброблятимуть та вивчатимуть зібраний матеріал.
10.06.2026, 08:01
09.06.2026, 15:20
11.06.2026, 09:27
19.05.2026, 10:23
25.05.2026, 16:56
01.06.2026, 13:05
19.05.2026, 15:30
05.06.2026, 10:01
01.06.2026, 09:02

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: