circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

На Хортиці досліджують знайдені човни 18 століття

08.09.2025, 09:23

video text
Поділитися:

На західному узбережжі о. Хортиця, поблизу Наумової балки, триває міжнародна археологічна експедиція. Науковці заповідника, разом із американськими та швецькими колегами, вилучили з піску у прибережній частині малий корабель, який належав Дніпровській військовій флотилії часів російсько-турецької війни 1736-39 рокіа. Це рештки дубель-шлюпки, зведеної за технологіями англійських суднобудівельників на початку 18 століття. Тож артефакту близько 300 років.

Фрагменти човна тимчасово законсервували на березі Дніпра, і за тиждень планують перенести його в реставраційний відділ заповідника, аби зберегти від висихання й руйнування. Друге судно, значна частина якого занурена в пісок, навпаки закопали до наступної весни.

Перший, надводний, етап експедиції розпочався 11 серпня і завершився наприкінці літа. Другий, підводний, стартував у вересні. Гідроархеолог Дмитро Кабалія здійснює занурення у Дніпро, аби дослідити стан ще 4-х суден, які знаходяться у воді. Глибина ріки на цьому відрізку не більше 3 метрів. Сам археолог називає таку роботу не науковою, а скоріше пам’ятко-охоронною. Адже об’єкти були виявлені давно, а після підриву Каховської ГЕС опинились під загрозою руйнування. Занурення триватимуть і на наступному тижні, далі науковці оброблятимуть та вивчатимуть зібраний матеріал.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: