Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
У Запоріжжі відбулась 37 сесія міської ради. Було розглянуто 68 питань, які стосувалися різних сфер життєдіяльності міста.
Спрямовано додатково 100 мільйонів гривень на допомогу захисникам України, фінансування програми обороноздатності. Кошти перенаправлено до спільного обласного фонду. Тепер загальний внесок міста у загальнообласний фонд у 2026 році складатиме 500 мільйонів гривень. Вже зараз сума більша минулорічної на 100 мільйонів гривень. За можливості місто планує цього року ще збільшити допомогу армії.
Також перерозподілено 66,7 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків російських атак, допомогу власникам пошкодженого або зруйнованого житла. Серед них 24,5 мільйони гривень на ремонт покрівель, скління, на 30,3 мільйонів гривень – збільшено фінансування відбудови багатоповерхівок, зруйнованих внаслідок російської агресії.
Майже 2,7 мільйона гривень – додатково на виплату щомісячної допомоги у 10 тисяч гривень власникам зруйнованого ворогом житла.
Близько 4 мільйонів гривень – на виплату разової адресної матеріальної допомоги у 15 тисяч гривень громадянам пільгових категорій, житло яких пошкоджене ворогом. Це дозволить допомогти 262 містянам.
На два мільйони гривень за рахунок перерозподілу збільшено витрати на часткове відшкодування малому та середньому бізнесу витрат на придбання обладнання з виробництва електроенергії. За існуючими розрахунками це дозволить допомогти ще понад 30 підприємцям. У результаті фінансування цього напряму у 2026 році складе вже чотири мільйони гривень.
Також розподілено 530,5 мільйонів гривень додаткових субвенцій з державного та обласного бюджетів.
Понад 242 мільйони гривень – на будівництво протирадіаційних укриттів у трьох дошкільних навчальних закладах, тобто підземних дитячих садків.
125 мільйонів гривень – для деяких категорій захисників України на придбання житла.
54,6 мільйони гривень – на капітальний ремонт їдалень та харчоблоків у двох школах.
Спрямовано понад 3 мільйони гривень субвенції обласного бюджету на благоустрій сектору військових поховань на Капустяному кладовищі. 33,3 мільйони гривень – на створення комплексної системи відеоаналітики, що також важливо для безпеки містян.
Профінансовано продовження розвитку «Нової української школи». Спрямовано на це 29,6 мільйона гривень державної субвенції та 23 мільйони гривень коштів бюджету міста.
Також місту збільшено обсяг гранту на 2026 рік від Європейського інвестиційного банку на придбання нових електробусів та тролейбусів з автономним ходом. У бюджеті передбачено збільшення гранту на 57,7 мільйонів гривень, з 89,8 до 147,5 мільйонів гривень.
Збільшено на 65,1 мільйонів гривень за рахунок кредитних коштів фінансування реконструкції теплових мереж зі встановленням когенераційних установок.
09.06.2026, 17:03
28.05.2026, 09:07
11.06.2026, 17:09
28.05.2026, 09:06
27.05.2026, 09:06
02.06.2026, 16:38
28.05.2026, 08:30
18.05.2026, 09:09
08.06.2026, 11:34

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: