Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Міська лікарня №6 — одна з найпотужніших лікарень в місті. Вона надає цілодобову планову та невідкладну медичну допомогу. У закладі є стаціонарні відділення на 320 ліжок, 2 поліклінічних відділення та діагностично-допоміжні служби. Там є два поліклінічних відділення, які обслуговують жителів Олександрівського і частково Вознесенівського районів. Нині в рамках медичної реформи заклад претендує на отримання статусу загальної.
Ірина Віцина, директорка міської лікарні №6 каже: “Ми надаємо стаціонарну медичну допомогу пацієнтам соматичного профілю – це терапевтична, кардіологічна, неврологічна допомога, пульмонологія і відділення інтенсивної терапії для соматичних хворих, тобто в нас немає хірургічної стаціонарної допомоги”.
Для того, аби забезпечити перелік базових напрямів медичного обслуговування, заклади охорони здоров’я міста об’єднують. Це допоможе розширити потужність лікарні, завдяки збільшеній кількості послуг, кваліфікованому персоналу та якісному оснащенню кожного відділення.
Олена Литвиненко, начальниця КУ “Адміністрація з питань охорони здоров’я” ЗМР розповідає: Запорізька область, як і ще декілька областей, відстрочена від формування мережі спроможних закладів охорони здоров’я, але нам потрібно робити все зараз тому, що ми бачимо в яких складних умовах працюють заклади і необхідно опрацьовувати питання об’єднання і формування дійсно спроможних закладів для того, щоб вони існували і далі мали можливість розвиватися”.
Міська лікарня №6 – це потужний неврологічний стаціонар, що розрахований на 150 місць. Окрім цього, тут надають й реабілітаційну допомогу різних рівнів.
Ганна Макаренкова, завідувачка відділення реабілітації міської лікарні №6 додає: “Коли пацієнт знаходиться у гострому стані — це посттравматичний розлад, гострий період мозкового інсульту. З ними реабілітація починається у ліжку пацієнта майже на 2-3 добу його потрапляння на станціонар, якщо є умови для цього.Наступний блок — це після гостра реабілітація, яка в залежності від можливості пацієнта починається або в відділення гострої неврології або якщо пацієнт потенційно спроможний перейти до відділення реабілітаційного на базі реабілітаційного відділення”.
Після цього пацієнти переходять на третій етап довготривалої реабілітації та можуть самостійно після виписки відвідувати кабінети ЛФК, ерготерапевта чи психолога.
Також у 6 міській лікарні є й відділення інтенсивної терапії, що розраховане на 12 ліжок. Тут перебувають пацієнти загального терапевтичного профілю.
Тетяна Риженко, завідувачка відділення інтенсивної терапії міської лікарні №6 деталізує: “Це інфаркти міокарда, ішемічні інсульти, важкі анемії, Ковід також лікували, в нас дуже багато було пацієнтів з цим інфекційним захворюванням. Апарати ШВЛ HAMILTON-C3, багато моніторів є, інфузоматів – цим забезпечені дуже добре”.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів усі медичні заклади такого типу, як шоста міська, мають надавати послуги за базовими напрямками. Зокрема: хірургія, інфекційні хвороби та травматологія. Наразі у цьому медичному закладі такі відділення відсутні, проте після реформи мають з’явитись.
11.06.2026, 17:02
25.05.2026, 11:43
11.06.2026, 14:18
22.05.2026, 08:46
18.05.2026, 17:25
21.05.2026, 08:18
18.05.2026, 17:33
28.05.2026, 10:12
12.06.2026, 10:20

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: