Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Міська лікарня №6 — одна з найпотужніших лікарень в місті. Вона надає цілодобову планову та невідкладну медичну допомогу. У закладі є стаціонарні відділення на 320 ліжок, 2 поліклінічних відділення та діагностично-допоміжні служби. Які зміни чекають на 6 лікарню у зв’язку з реформою — у матеріалі.
Міська лікарня №6 — багатопрофільна, з потужністю на 320 ліжок. Тут є два поліклінічних відділення, які обслуговують жителів Олександрівського і частково Вознесенівського районів. Нині в рамках медичної реформи заклад претендує на отримання статусу загальної.
“Ми надаємо стаціонарну медичну допомогу пацієнтам соматичного профілю, – пояснює директорка міської лікарні №6 Ірина Віцина, – це терапевтична, кардіологічна, неврологічна допомога, пульмонологія і відділення інтенсивної терапії для соматичних хворих, тобто в нас немає хірургічної стаціонарної допомоги.”
Для того, аби забезпечити перелік базових напрямів медичного обслуговування, заклади охорони здоров’я міста об’єднують. Це допоможе розширити потужність лікарні, завдяки збільшеній кількості послуг, кваліфікованому персоналу та якісному оснащенню кожного відділення. Міська лікарня №6 – це потужний неврологічний стаціонар, що розрахований на 150 місць. Окрім цього, тут надають і реабілітаційну допомогу різних рівнів.
“Коли пацієнт знаходиться у гострому стані – це посттравматичний розлад, гострий період мозкового інсульту, – розповідає завідувачка відділення реабілітації міської лікарні №6 Ганна Макаренкова, – з ними реабілітація починається у ліжку пацієнта майже на 2-3 добу його потрапляння на станціонар, якщо є умови для цього. Наступний блок – це післягостра реабілітація, яка, в залежності від можливості пацієнта, починається або у відділенні гострої неврології, або, якщо пацієнт потенційно спроможний перейти до відділення реабілітаційного, на базі реабілітаційного відділення. Там трохи більш легкі вправи, задачі ставляться перед пацієнтом. Якщо важкі пацієнти – це вертикалізація, засвоєння навиків сидіння, ходьби.”
Після цього пацієнти переходять на третій етап довготривалої реабілітації та можуть самостійно після виписки відвідувати кабінети ЛФК, ерготерапевта чи психолога. Також у 6 міській лікарні є й відділення інтенсивної терапії, що розраховане на 12 ліжок. У ньому перебувають пацієнти загального терапевтичного профілю.
“Це інфаркти міокарда, ішемічні інсульти, важкі анемії, – каже завідувачка відділення інтенсивної терапії міської лікарні №6 Тетяна Риженко, – ковід також лікували, в нас дуже багато було пацієнтів з цим інфекційним захворюванням. Апарати ШВЛ HAMILTON-C3, багато моніторів є, інфузоматів, цим забезпечені дуже добре.”
Згідно з постановою Кабінету Міністрів усі медичні заклади такого типу, як шоста міська, мають надавати послуги за базовими напрямками. Зокрема: хірургія, інфекційні хвороби та травматологія. Наразі у цьому медичному закладі такі відділення відсутні, проте після реформи мають з’явитись.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
25.05.2026, 10:14
29.05.2026, 17:13
13.05.2026, 13:20
14.05.2026, 12:05
19.05.2026, 16:49
21.05.2026, 12:11
03.06.2026, 11:45
22.05.2026, 09:56
27.05.2026, 07:13

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: