circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Комфорт у холоди: як утеплити приміщення підручними засобами

16.11.2022, 18:32

text
Поділитися:

Наш комфорт – в наших руках. Якщо вплинути на ворога, який гатить по об’єктах енергетичної інфраструктури, пересічному українцю, на жаль, не вдасться, то підготувати власну оселю до зими, яка обіцяє бути непростою, – під силу кожному. Наші журналісти поспілкувались з тими, хто вже утеплив оселю та зібрали поради експертів. Як зробити температуру у приміщенні комфортною навіть в холоди – у матеріалі.


 

Пані Яна саме утеплює квартиру. Каже, навіть за наявності опалення в оселі температура рідко піднімається вище 14 градусів. Щоб утеплитись, Яна застосувала усі лайфхаки її батьків та власноруч напрацьовані способи збереження тепла в оселі. Зокрема, заклеїла вікна плівкою. 

Утеплює жінка й підлогу. Розповідає, стелить ізолон під килими вже не перший рік. Адже попередня квартира розташовувалась на першому поверсі і, щоб маленьким дітям було тепло повзати по підлозі, застосовували утеплення.

“По ньому можна ходити, сидіти, лежати, – каже запоріжанка Яна Яковенко, – він абсолютно теплий. Тут у мене ситуація трошки інша, і відкрита підлога, тому я взяла фольгований ізолон, тому що його можна підмести, можна протерти шваброю і, якщо у вас немає тварин, маленьких дітей, які будуть усе драть – це досить комфортно і тепло.” 

Пані Яна каже – у пошуках потрібних матеріалів об’їздила ледь не пів Запоріжжя. У гіпермаркетах дуже часто необхідного не було в наявності. Допоміг ринок. Тут закупила потрібні матеріали за прийнятними цінами. Продавці ж зізнаються, хоч покупців загалом поменшало, попит на товари для утеплення осель зріс.

Переважно людей цікавлять матеріали для утеплення вікон та дверей, щоб уникнути протягів. Якщо вікна пластикові, але продуваються шпарини, то продавці рекомендують використовувати герметик. Він легкий та економний у використанні, не боїться води. За пляшку об’ємом у 300 мілілітрів доведеться заплатити 150 гривень. Також утеплити вікна та двері можна за допомогою ущільнювача, який вкладається між рамами чи в дверний блок. Вони є поролонові та резинові.

“Більш пенсіонери беруть поролон, – каже приватна підприємиця Ірина, – тому що він дешевший, 9 метрів – 35 гривень. А останні люди беруть більше резиновий – для вікон, для дверей.”

Недолік поролону – його недовговічність. Вистачить його у кращому випадку на два сезони, – кажуть продавці. Натомість резиновий ущільнювач прослужить значно довше, не втративши при цьому своїх властивостей. Також, аби збільшити тепловіддачу, можна наклеїти за батареї пластини з пінополіетилену. Його можна використовувати і для утеплення підлоги. Ще експерти радять завісити вікна темною тканиною.

“Агроволокно чорного кольору, – радить начальник управління інвестицій та проєктів Департаменту економічного розвитку ЗМР Борис Розсоха. – Якщо його навішувати на вікна, які виходять на сонячну сторону, то при попаданні сонця тканина дуже сильно нагрівається, і вона буде передавати тепло в приміщення. Тобто, якщо є можливість, чорна тканина – не блискуча, не пакети, бо пакети не нагріваються, а от чорна саме тканина або темна тканина, вона нагрівається і потім вже дає тепло.” 

Важливим етапом на шляху збереження тепла є утеплення під’їздів. Зокрема, вікон та виходів на дах. Вони є найбільшим крадієм тепла у багатоквартирних будинках. Мешканцям приватних осель варто перевірити дах на наявність тріщин, навіть найменших, адже через них втрачається левова частка тепла. Навіть найпростіші заходи з утеплення дозволять підвищити температуру в помешканні.

“Все залежить від стану будинку, – додає Борис Розсоха. – Якщо там було все, як кажуть, провітрювалося, то якщо затулити ці всі діри і утеплити, просто підручними способами, то можна зберегти, ну, підвищити температуру в приміщенні від 2 до 5 градусів. Це прості заходи, які не потребують додаткових затрат фінансів.”

У випадку, якщо з опаленням будуть серйозні проблеми, фахівці радять вибрати одну кімнату в помешканні, яка не має стіни, що виходить на вулицю, або ж з однією такою стіною, і поселитися там. З електрообігрівачів найкраще використовувати кондиціонер, оскільки він швидше прогріє кімнату. Та в цьому разі необхідно перевірити, чи можна його вмикати при мінусовій температурі на вулиці. Ще один спосіб зігрітися — обійняти того, хто поруч, адже людина виробляє в середньому 120 ват тепла на добу.

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: