circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Інспекція котелень: підготовка до опалювального сезону

03.10.2023, 20:01

text
Поділитися:

Запоріжжя готується до опалювального сезону. На котельнях у кожному з районів міста проходять контрольні перевірки обладнання та системи теплопостачання. Усі капітальні ремонти в мережі завершені, каже керівництво Концерну “МТМ”, а несуттєві проблеми вирішуються у найкоротші строки. Як підготувалось місто до холодів — у матеріалі.


 

У котельнях Запоріжжя тривають перевірки готовності системи до нового опалювального сезону. За словами генерального директора концерну “МТМ” Сергія Астапенкова, сама система теплопостачання готова на 100 %. Тепловики кажуть, за літо відремонтували близько 20 електродвигунів, які вийшли з ладу через постійні перепади напруги в мережі минулої зими.

“В цьому році була потужна робота по заміні теплових мереж, – розповів генеральний директор Концерну “МТМ” Сергій Астапенков, – вона полягала в основному у заміни майстрами трубопроводів діаметром 500 і нижче, до 150 міліметрів. Крім того, ще у нас було замінено насосні групи. Деякі насоси вийшли з ладу і їх треба було також замінити. Тому основні роботи закінчено. На зараз, які там випливають уже остаточні недоліки — це вже в робочому порядку вони виконуються.” 

Наразі тепловики працюють із підключенням до мережі житлових будинків, а також закладів освіти та медицини. На випадок  перебоїв з постачанням електроенергії через обстріли котельні обладнали генераторами, які придбали іноземні інвестори. З їхньою допомогою планують суттєво скоротити час перезапуску системи та мінімізувати її зношування.

“Якщо відключається електроенергія і там немає генератора і нема води, – пояснив Сергій Астапенков, – то котельня може простояти добу для того, щоб її потрібно було запустити. Але, коли в мережах витримується тиск, то вона зразу включає мережу, насоси запускає, запускає котли і це складає по інструкції, ну, час-два-три.” 

Щоб не залишити абонентів без тепла, міська влада також відкриє більше “Пунктів незламності” у кожному з районів Запоріжжя. Вони будуть обладнані за новими стандартами та надаватимуть збільшений спектр послуг.

“Але я хочу зауважити, – зазначив в.о. міського голови, секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв, – що це на крайній варіант. Пункти Незламності будуть підготовлені у повному обсязі відповідно до рекомендацій. Там будуть генератори, там будуть буржуйки, якщо станеться довгий блекаут, то ми будемо готові для того, щоб надати захист людям саме у Пунктах Незламності.”

Тепловики зазначають, усі капітальні ремонти виконані, а аварійні ситуації ліквідовують у найкоротші терміни. Тож цю зиму запоріжці проведуть у теплі.

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: