Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
У Запоріжжя діють відділення соціальної допомоги міського територіального центру надання соціальних послуг, відділення денного перебування, Університет третього віку, а також група денного догляду. Всі вони створені з метою соціальної адаптації та реалізації творчого потенціалу пенсіонерів та людей з особливими потребами.
Є такі і в Комунарському районі. У відділеннях з надання послуг працюють два фахівці із соціальної роботи, двоє соціальних працівників, медична сестра, фахівець із фізичної реабілітації, соціальної адаптації, а також психолог.
“У відділенні денного перебування Комунарського району надаються соціальні послуги: денний догляд та соціальна адаптація. Загалом відділення відвідує 84 особи похилого віку та особи з інвалідністю, з них 27 саме осіб з інвалідністю отримують послугу денний догляд. Фахівці надають широкий спектр заходів згідно державного стандарту, – запевняє фахівчиня із соціальної роботи Наталія Кожевнікова. – У відділенні практикується гурткова діяльність, а також починаючи з 2012 року, працює “Університет третього віку”, для осіб похилого віку. Метою цього університету є сприяння соціальної адаптації шляхом отримання нових знань. Це і розвиток когнітивних здібностей,тобто все залежить від теми університету.”
У відділеннях діють різні гуртки: з малювання, танців, комп’ютерної грамотності. Вивчають тут також українську мову, різні види рукоділля. Пропонують відвідувачам і караоке та хореографію.
“ Я п’ять раз на тиждень хожу в цей центр та щитаю його своєю другою домівкою. Тут я не тільки разом зі своїми однодумцями, отримую нові знання, нові навички, а й найшла нових друзів, – ділиться відвідувачка центру Тетяна. – Сьогодні, і два рази на тиждень, займаємось в улюбленим мною гуртку “палітра”. У моїй добірці є 26 картин, яких я намалювала, з минулого року.”
“І оце я вже майже 12 років поспіль відвідую це денне відділення, де я навчаюся, розвиваюся, вдосконалююсь і живу, як це не дивно звучить в моєму віці, повноцінним життям, – додає відвідувачка пані Марія. – Мені дуже подобаються заняття університету. У цьому відділенні я залюбки відвідую заняття з фізкультури, з танців. Ми відчуваємо себе тут потрібними, захищеними, і відчуваємо що ми продовжуємо жити, насолоджуватись життям.”
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
03.06.2026, 13:21
26.05.2026, 15:14
11.05.2026, 17:01
11.05.2026, 12:57
13.05.2026, 12:01
19.05.2026, 13:45
20.05.2026, 08:03
27.05.2026, 12:17
27.05.2026, 08:13

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: