Муніципальний телеканал м. Запоріжжя
Майже 3 роки мешканці ОСББ у Хортицькому районі воювали з чоловіком, який самовільно захопив територію у дворі та збудував собі гараж. А потім ще один. Врешті-решт звернулись до райадміністрації, аби гараж прибрали, оскільки ані документів, ані порозуміння з чоловіком люди не знайшли.
Робочий день аварійних служб розпочався з підготовки до демонтажу ще одного незаконно встановленого об’єкта. У дворі будинку по вул. Курузова, 11 один з мешканців 15 років тому побудував гараж. Після створення ОСББ мешканці намагались домовитись з власником, аби той прибрав споруду в інше місце. Проте чоловік на компроміс не пішов.
“Два незаконні гаражі років приблизно 15 тут знаходяться, – розповіла голова ОСББ Курузова, 11 Світлана Лохманюк. – Це територія прибудинкова ОСББ, ми неодноразово зверталися до хазяїна цієї будівлі, з проханням, щоб він їх переніс у інше місце, там, де дозволено, або зніс. Але ніякого компромісу ми не знайшли, тому мешканці і я написали листа до районної адміністрації з проханням знести незаконну будівлю. Тому що тут і спиртні напої розпивають, за гаражами, і бруд, і взагалі вона розташовується незаконно, і знаходиться на прибудинковій території.”
Після перевірки Інспекція з благоустрою ухвалила рішення про демонтаж незаконної споруди. Для початку комунальники відрізали гараж від світла, а райадміністрація дала час чоловіку для самостійних дій. Однак власник лише поставив авто, аби ускладнити роботу комунальникам.
“Був один гараж, до нього пристроївся ще один, тоді ще один, вже їх там четверо, – каже мешканка будинку по вул. Курузова, 11 Олена М’яснікова. – Там і мотоцикли, і майстерська у нього, там і світло провів, мабуть, з нашого дому. І все-все там в нього є, як положено в гаражі у мужика.”
Оскільки на співпрацю чоловік не пішов, споруду демонтуватимуть примусово. Вона завелика, тож комунальники розріжуть гараж на частини та за допомогою спецкрана приберуть на штрафмайданчик.
“Дві споруди незаконні будуть вивезені згідно з процедурою, – каже в.о. голови Хортицької райадміністрації Сергій Ільченко. – Все, що знаходиться в цих спорудах, також буде вивезено на територію, яка охороняється, і вже власник так званий зможе через деякий час забрати, але компенсувати все, що було витрачено з міського бюджету на вивезення цих незаконних споруд.”
Власник зможе забрати свою споруду, але тільки після сплати за простій, демонтаж та зберігання.
Станом на зараз у Хортицькому районі виявлено 24 незаконні тимчасові споруди. 4 з них вже демонтували. В райадміністрації закликають недобросовісних підприємців дотримуватись норми закону, а тих, хто її порушує, все ж таки самостійно прибирати об’єкти, інакше це зроблять примусово, силами комунальних служб.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
02.06.2026, 17:09
26.05.2026, 09:06
20.05.2026, 17:33
08.06.2026, 08:06
05.06.2026, 13:00
21.05.2026, 12:30
06.06.2026, 08:50
20.05.2026, 17:31
29.05.2026, 16:50

Копіювання контенту дозволено лише за прямого узгодження з редакцією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: